Anasayfa / Oyun / Google’dan güzel bir oyun

Google’dan güzel bir oyun

oz büyücü

Google’dan eğlenceli bir oyun

 “Oz the Great and Powerful” filmi Disney tarafından hazırlanan ve çok yakında vizyona girecek olan bir film ve google bu filmi  konu alan yepyeni bir Chrome  uygulaması yaratmış : “Find Your Way to Oz” “Find Your Way to Oz” sizi Kansas Karnavalı ile Oz topraklarında etkileşimli bir yolculuğa çıkarıyor.

Reklamlar

Oz’un Arkadaşlarıyla Gerçekleştireceğiniz harika bir Bir Chrome Oyunu

Sarı patikadan aşağı doğru yolculuk edebilmek için sihirli güçlere ihtiyacınız yok; tek yapmanız gereken şey Chrome’da “Find Your Way to Oz” a tıklamak. Google resmi blog‘undan yapılan duyuruda şöyle diyor;  Yakında gösterime girecek olan “Oz The Great and Powerful” dan ilham alınarak hazırlanan, Disney ve UNIT 9 işbirliği ile geliştirilen bu deneyim, tozlu Kansas sirklerine ve Büyücü’nün ayak izlerini takip ederek farklı bir dünyaya yolculuk yapmanızı sağlayacak.

Bir sirkte eğlenmek için aradığınız birçok şey bu interaktif dünyada da size sunuluyor: Kendi müziğinizi yaratabilir, fotoğraflarınız üzerinde eğlenceli düzenlemeler yapıp, isterseniz zoetrop ile kendi filminizi yaratabilirsiniz. Oz’a gidenyol, aynı zamanda kötülük habercisi olan bir kasırga ile karşılaşmayı da gerektiriyor. Bu macerada hayatta kalanlar filmin yayınlanmamış özel sahnelerini izleme şansını elde ediyorlar.

Reklamlar

“Find Your Way to Oz” gibi Chrome Deneyimleri birkaç sene önce imkansızdı. O zamandan bu yana, web üç boyutlu deneyimleri yaratmak için tasarımcılara ve geliştiricilere olanak sağladı ve gelişti. “Find Your Way to Oz” için WebGL ve CSS3 gibi tamamen yeni teknolojilerle üretilen üç boyutlu bir ortam oluşturuldu. Web Audio Application Programming Interface (API) sayesinde zengin ses efekti ile geliştirildi. Fotoğraf uygulaması ve zoetrop; -izninizin ardından- internet sitesinin bilgisayarınızın kamera ve mikrofonuna erişimini sağlayan bir WebRTC özelliği olan getUserMedia kullanılarak tasarlandı.

Oz büyücüsünün izinden en iyi şekilde gidebilmek için, görsel zenginliğin keyfini yaşayabileceğiniz bir bilgisayar kullanmanızı öneririz. WebRTC ve Web GL’yi destekleyen modern bir tarayıcı ve webcamile kullanmanız ise deneyimin keyfini daha da artıracak diğer iki öneri. Tablet veya cep telefonu kullanıcıları için iPad, iPhone veya Android cihazınızdaki güncel Chrome uygulaması ile daha ufak boyutta ancak aynı eğlenceyi yaşayabilirsiniz.

Oz Büyücüsünün dünyasınını keşfetmek için, sarı patika üzerindeki yolculuğunuza www.findyourwaytooz.com’u tıklayarak hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*