Anasayfa / Yazılım / Google Chromium Nedir Nasıl Yüklenir

Google Chromium Nedir Nasıl Yüklenir

Reklamlar

Chromium, açık kaynak kodlu bir web tarayıcıdır. Chromium, Google Chrome’un aksine özgür yazılım lisansları ile lisanslanmıştır. Chrome’da yapılacak yenilikler önce yeni Chromium sürümlerinde denendikten sonra Chrome’a taşınmaktadır. Her iki tarayıcının da Windows, Linux ve Mac OS X sürümleri vardır. Tüm dünyadan geliştiricilerin desteği ile tasarım ve yazılım anlamında giderek gelişmektedir. Temel olarak Chrome özellikleri taşıdığından, Chrome’un daha özgür ve geliştirilmiş sürümü olarak da adlandırabiliriz. Chromium’u indiren kullanıcıların en büyük avantajı, Google Chrome ile birlikte gelen tüm gereksiz eklenti ve Google’a veri gönderen araçlardan uzak olması diyebiliriz. Bu sayede kişisel güvenliğinden tedirgin olan kullanıcıların bu tedirginliği üstlerinden atmaları sağlanıyor. Fakat Chromium’un otomatik olarak güncellenmemesi sebebiyle kullananların sık sık programlarının güncelliğini kontrol etmeleri yerinde olacaktır.

Chromium piyasada bulunan birçok tarayıcının altyapısını oluşturmaktadır. Google Chrome, Yandex , Maxthon, Scheduler gibi birçok tarayıcının altyapısısı Chromium’dur.

Reklamlar

Tarayıcıyı indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

Yazılım kurulumu ve kullanımı hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Tarayıcıda oluşabilecek hatalar için tarayıcının resi sayfasına giriş yaparak ticket açabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*