Anasayfa / Yazılım / Google Chrome Tarayıcı Nasıl Sıfırlanır

Google Chrome Tarayıcı Nasıl Sıfırlanır

Google Chrome tarayıcınızı sıfırlamak için aşağıdaki resimli anlatımı uygulayabilirsiniz. Normal’de tarayıcıyı sıfırlamak için ayarlar seçeneğine girerek birkaç işlem yapmanız gerekiyor fakat aşağıdaki yöntemi kullanarak adres çubuğuna, kısayol erişim adresini yazarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Chrome tarayıcı nasıl sıfırlanır ?

Linki adres çubuğuna yapıştırın: chrome://settings/resetProfileSettings

Açılan ekranda Sıfırla seçeneğine tıklayarak sıfırlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Reklamlar

Linki görseldeki gibi tarayıcınızın herhangi bir sekmesine kopyalayın.

Ayarları sıfırlayın seçeneğinden Sıfırla butonuna tıklayın.

NOT:”Bu işlem, başlangıç sayfanızı, yeni sekme sayfanızı, arama motorunuzu ve sabit sekmelerinizi sıfırlar. Ayrıca, tüm uzantılar devre dışı bırakılır ve çerezler gibi geçici veriler temizlenir. Yer işaretleriniz, geçmişiniz ve kayıtlı şifreleriniz temizlenmez.”

Alternatif olarak sağ üst köşede bulunan Ayarlar simgesine tıklayarak ilgili sekmeye giriş yapıyoruz.

En alta inerek Gelişmiş yarları göster seçeneğine tıklayın. Ayarları sıfırlayın (Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin.) seçeneği altında bulunan sıfırla seçeneğine de tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz.

NOT: Sıfırlama işlemi, tarayıcınızda bulunan tüm verileri sileceği için, işlemi yapmadan önce gerekli yedeklerinizi almanızı öneririz. Tarayıcınızı sıfırladıktan sonra bu verileri geri getirme gibi bir şansınız malesef yoktur.

Tarayıcınızı neden sıfırlıyorsunuz ?

Eğer virüs kaynaklı bir sorundan dolayı tarayıcınızı sıfırlıyorsanız, Chrome’un temizleme aracını kullanabilirsiniz. Normal bir sıfırlama işleminde , tarayıcınızda bulunan sorunlar çözülmeyebilir. Chrome Temizleme Aracı uygulaması ile, Chrome ile ilgili sorunlara neden olabilecek yazılımlarıtarayarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yazılım işlemleri yaptıktan sonra son aşamada tarayıcınızı da sıfırlamaktadır.

Tarayıcıda bulunan virüsleri temizleme konusunda, Google Chrome virüsleri nasıl temizlenir ? isimli makalemizi ve resimli anlatımımızı da takip ederek virüslerden kurtulabilirsiniz. Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler ve resimli anlatımlar için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. Google Chrome Tarayıcı Nasıl Sıfırlanır Ozengen.com

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*