Anasayfa / İnternet / Google 1 Milyar Dolar’a Waze’i Alıyor

Google 1 Milyar Dolar’a Waze’i Alıyor

Waze-google

Reklamlar

Google‘ın bir süredir sosyal navigasyon uygulaması Waze‘in peşinde olduğu biliniyor. Waze, bilişim sektörünün lider firmalarının ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz haftalarda önce Apple‘ın 500 milyon dolar teklif sunduğu uygulama için Google bir milyar dolar teklif etmişti. Son gelen duyumlara göre Google satış işlemlerini tamamlamak üzere.

Bir İsrail firması tarafından geliştirilen Waze, kullanıcıların yol ve trafik durumu bilgilerini paylaşmasını mümkün kılıyor. Uygulama sayesinde sürücüler birbirlerini iş çıkışı saatlerinde yaşanan sıkışmalar, yol bakım çalışmaları ve trafik kazaları gibi durumlardan haberdar edebiliyor. Uygulamanın son sürümü Facebook ile bütünleşik bir şekilde çalışıyor. 193 farklı ülkede 43 milyon kullanıcıya sahip olduğu söylenen uygulama, hayatına açık kaynak kodlu bir harita uygulaması olarak başlamış zaman içinde inanılmaz bir popülerlik kazanmıştı.

Wall Street Journal gazetesi Google’ın Waze için en az bir milyar dolar ödemeyi kabul ettiğini bildiriyor. Google’ın uygulama ile ilgili nasıl planlara sahip olduğu, mevcut hizmetlerle nasıl bütünleştirileceği henüz bilinmiyor.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*