Anasayfa / İnternet / Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de e-postalar nasıl engellenir

Gmail’de mail engelleme özelliği ile, bir gönderici tarafından yapılan gönderileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Göndereni engelle özelliği, gereksiz veya spam postaları engellemek için oldukça faydalı bir özellik.

Reklamlar

Mail engelleme özelliği sayesinde tüm mailleri tek tek engellemenize gerek yoktur. Bir mailden gelen herhangi bir gönderiyi açıp, göndereni engelle seçeneğini kullandığınız taktirde tüm mailler otomatik olarak silinecektir ve artık bu kişiden e-posta almayacaksınız. Bu konuda oldukça pratik ve kullanışlı bir özellik diyebiliriz.

Gmail mail engelleme nasıl yapılır ?

Engellemek istediğiniz göndericinin gönderidği herhangi bir mail açın.

Reklamlar

Mailin hemen sağ tarafında bulunan ayarlar seçeneğine tıklayarak “xxx aracılığıyla adlı göndereni engelle” seçeneğine tıklayın.

Gmail engelle

Bu e-posta adresini engelleyin “xx adresinden gelecek olan iletiler Spam olarak işaretlenecektir

ilgili seçeneğe Engelle diyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz. Artık göndericiden gelen mailler Spam klasörüne düşecektir.

posta engelle

Bir kişiyi yanlışlıkla engellediyseniz, bu kişinin engellemesini aynı adımlardan yararlanarak iptal edebilirsiniz. Eğer maillerin Spa klasörüne düşmesini de istemiyorsanız: Gmail’i açın. İletinin solundaki kutuyu işaretleyin veya iletiyi açın. Sayfanın üst tarafındaki Spam Bildir’i işaretleyin. Kişisel bilgilerinizi çalmak istediğinden şüphelendiğiniz bir ileti varsa onu da Kimlik avı bildir seçeneğini tıklayarak bildirebilirsiniz.

Gmail’de sizi rahatsız eden, korkutan, bilgilerinizi çalmaya çalışan kişileri bu yöntemleri kullanarak şikayet edebilirsiniz. Spam olarak bildirdiğiniz göndericiler ayrıca incelenerek Gmail’e gönderileri dahi engellenmektedir. Spam maillerin sayısını azaltmak ve Gmail’i daha güvenli kullanabilmek için, sizin tarafınızdan yapılan bildirimler de oldukça önemlidir. Gmail hakkında soru ve yorumlarınızı bize iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*