Anasayfa / İnternet / Gmail arşiv nerede arşiv özelliği nasıl kullanılır

Gmail arşiv nerede arşiv özelliği nasıl kullanılır

Gmail’de arşiv nerede ? Arşiv özelliği nasıl kullanılır ? Mail arşivleme özelliği, daha sonra ulaşmak istediğiniz mailleri saklayarak, dilediğiniz zaman bu maillere ulaşmanızı sağlamaktadır. Gmail arşivleme özelliği hakkında bilgilendirme için yazımızı inceleyiniz.

Gelen kutusunda, sonradan ulaşmak istediğiniz mailleri saklamak veya tüm e-postalarınızı silmeden saklamak için arşivleme özelliğini kullanabilirsiniz. Gmail’de arşivleme özelliği, diğer e-posta sağlayıcılara göre biraz daha farklılık göstermektedir.

Reklamlar

Gmail’de arşivler, ayrı bir klasörde görünmemektedir. Arşivlere ulaşmak için “Tüm postalar” seçeneğine girmeniz gerekmektedir. Bir maili arşivlediğiniz zaman bu ileti bir kullanıcı tarafından yanıtlanırsa tekrar gelen kutunuza döner. Peki arşivlere nasıl ulaşılır ?

Gmail arşiv nerede ?

Listenin alt tarafında, Diğer veya Daha fazla seçeneğini işaretleyin. Buradan Tüm postalar seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Tum postalar

Gmail’de gelen postalar önemli görülenleri arşivle seçeneğini kullanarak arşive gönderdiğiniz iletiler, tüm postalar sekmesinin içerisine gitmektedir. Bu nedenle arşivlediğiniz iletilerinizi tüm postalar sekmesinde bulabilirsiniz. Tüm postalar sekmesinde arşivlediğiniz maillere ulaşmak zor olabilir. Bunun çözümü için;

Bundan böyle arşive gönderdiğiniz iletilerinizi daha çabuk bulmanız için yıldız ekleyerek arşive gönderirseniz, aynı iletiyi hem yıldızlı sekmesinde hem de Tüm postalar sekmesinin içerisinde bulabilirsiniz.

Arşivleme özelliği nasıl kullanılır ?

Arşivlemek istediğiniz e-posta’ya sağ tıklayıp “Arşivle” seçeneğini tıklayarak maili arşivleyebilirsiniz.

Android veya ios telefonlarda maili arşivlemek için; mailin hemen üstünde bulunan Gmail arsiv arşivleme simgesine tıklayabilirsiniz.

Gmail arsivle

Gmail kısayolları aktif hale getirdiyseniz, “e” tuşuna basarak da maili arşivleyebilirsiniz. E-postayı tekrar arşivden çıkarmak için silmeniz veya Gelen Kutusuna Taşı seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*