Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Mesaj Butonu Nasıl Kaldırılır

Facebook Mesaj Butonu Nasıl Kaldırılır

Facebook mesaj kapatma

Reklamlar

Facebook profilinden mesaj gönderme butonu nasıl kaldırılır  ?  Bildiğiniz gibi Facebook, son güncellemede mesajla ilgili birçok yenilik yaptı. Bu değişikliklerden sonra tanımadığınız kişilerin gelen kutusuna mesaj atmak için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Tanımadığınız kişilere attığınız mesajlar , kişilerin diğer kutusuna düşmektedir. Birçok kullanıcı diğer kutusuna gelen mesajlardan da şikayetçi durumda.

Eskiden profilinizde bulunan ayarları kullanarak tanımadığınız kişilerden gelen mesajları rahatlıkla engelleyebiliyor ve mesaj butonunu kaldırabiliyordunuz. Yeni güncelleme ile bu seçenek tamamen kapatılmış durumda. Artık bütün profillerde mesaj atma butonu aktif olarak görünür durumda ve kapatma seçeneği yoktur. Bu durumda yapmamız gereken tek şey gizlilik ayarlarınızı düzenlemek.

Reklamlar

Profilinizin gizlik ayarlarını aşağıdaki gibi düzenlemenizi öneriyoruz.

Nasıl Yapılır ?

Belirli kişilerden gelen mesaj ve bildirimleri engellemek için;

Kilit simgesine tıklayarak, “Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum ?” seçeneğine tıklayın.

Ad veya Eposta bölümüne engelemek istediğiniz kişinin bilgilerini yazarak mesaj atmalarını tamamen engelleyebilirsiniz.

Facebook engelleme

Eklediğiniz kişiden mesaj alamazsınız. Ayrıca sizi etiketlemesini ve bu tarz bildirimler göndermesini tamamen engelleyebilirsiniz. Bunun haricinde aşağıdaki ayarıda uygulayabilirsiniz.

Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır ?

Benimle Kimler iletişim kurabilir ?  mesününe giriş yapın.

Kimlerden gelen mesajların gelen Kutuma düşmesini istiyorum seçeneğinde

Temel Filtreleme: Tavsiye edilen ve tanıyor olabileceğin kişilerin mesajları gelen kutunuza düşer

Mutlak Filtreleme: Arkadaşlarınızdan gelen mesajlar gelen kutunuza düşer.

Bunlardan size uygun olan seçeneği seçiniz.

Ayrıca güvenliğiniz için “Bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir ?” ayarlarını arkadaşlarımın arkadaşları olarak düzenleyiniz.

kimler iletisim kurabilir

Facebook ,her alanda olduğu gibi mesajlaşma özelliğini de ticari amaçla kullandığı için hesabınızı dilediğiniz gibi özelleştiremiyorsunuz. En azından yukarda belirttiğimiz ayarları yaparak kısmen de olsa kişisel bilgilerinizi koruyabilir hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Mesaj gönderme butonu artık tamamen kalkmamaktadır. Bu konuda internet üzerinden paylaşılan mesajlara ve uygulamalara tıklamayınız. Yapabileceğiniz tek mesaj ayarı belirttiğimiz ayarlardır. Bu konuda birçok şikayet alan Facebook ilerleyen zamanlarda bir değişiklik yapablir fakat şimdilik ayarlar bu kadardır. Facebook hakkında sorularınızı yorum atarak veya Facebook sayfamızı kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

16 yorum

 1. birisinin msj atmasını engellediysen nasıl kaldırabilirsin

 2. o buton yok şimdi işte sadece mesaj bölümünden tanımadıkların mesaj atınca filtlenenlere geliyo ordanda ancak mesajı engelliyebiliyosun hiç atmamasını istiyorum başka yolu yokmu

 3. sadece hangi kişi mesaj yazdıysa onu engelleyebilirsin.veya diyelim 10 kişimi var.onların tek tek isimlerini yazarak mesajlardan mesajları engelle diyorsun.bu kadar

 4. sacmalık ya diyelimki birini engelledik aynı kişi farklı face ile yine karşıma çıkıyor sürekli engelliyecekmiyiz

 5. aynen öle be arkdş,artık gına geldi bu diğer msjlardan,adamı engelliyosun.gidiyo başka feysten gene msj atıyo,yani bunun sonu yok ki,hiç atamasın istiyorum ben,direk mesaj butonu kaldırılabilen bi ayar getirmesi gerek bu feysin,eskiden ne güzeldi,ister açar ister kapatırdın,niye böle bi kural getirilmiş saçmalktan başka bişi değil.

 6. Melike Dalkıran aynen her şey gizlenebiliyodu eskiden facebook git gide değişti

 7. yaa neden o puton yok arkadaşlar.igrenç mesajlardan bıktım be

 8. Hadi ordan daha biraz önce rastladım herşeyi gizli birine o nasıl gizlemiş ? Ona özel muamele mi var ? Merak edene resimde atabilirim. Seni engellemiş falan demeyin çünkü tanıdığım biri değil öylesine denk geldim

 9. 13 yaş yaptığında mesaj butonu kalkar

 10. iyi de temel filtreleme çıkmıyo ki nasıl yapacam ben :/

 11. Bende sadece bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir butonu var mesaj diye bir şey çıkmıyor bunun nedeni nedir acaba bilen yazabilir mi?

 12. hacı fiş fiş

  allahın Kezbanları burda toplanmış 🙂 puton değil buton. canın piton çekti herhalde

 13. Bu durumu facebook a şikayet olarak vikdirelim arkadaşlar belki yeni güncelleme ile bunu geri getirirler

Cevapla