Anasayfa / Sosyal Medya / En Sinir Bozucu Facebook Arkadaşlarınız

En Sinir Bozucu Facebook Arkadaşlarınız

facebook kapatıldı

Reklamlar

Hani bazen Facebook sayfanızı açınca gördüklerinizle içinizde garip hislerin belirmesi bir olur ya, işte o anlarda “Neden” diye sorar insan kendine.

Bir süredir Facebook kullanıyorsanız siz de bazı arkadaşlarınızın “ne kadar korkunç” insanlara dönüştüğünü fark etmişsinizdir. Kiminin tarzı, kiminin siyasi görüşü, kiminin konuşmaları, kiminin ilgi alanları bambaşka bir hal almıştır. Maalesef hepimizin listelerinde bu tür “sinir bozucu” arkadaşları var. Arkadaşlıktan çıkarsan olmaz, çıkarmasan olmaz… General Forum isimli site, sinir bozucu 21 arkadaş türünü belirlemiş. İşte bu tür arkadaşların sıralı tam listesi…

Reklamlar
 • Listenin 21’inci sırasında bir şey paylaşacaklarında bunu mutlaka konuyla ilgili bir resim, e-card veya kalıp cümleyle süsleyenler yer alıyor.
 • 20’nci sırada ise siz bir şey yazar yazmaz bunu beğenen veya altına yorum yapan arkadaşlar yer alıyor. İsterseniz denemesi bedava…
 • Bir basamak aşağıda, yani 19’uncu sırada spor saplantısı olarak arkadaşlar var. Bu arkadaşlar her canlı spor olayı sırasında tüm pozisyonları an be an paylaşan türden insanlar.
 • Listenin 18’inci sırasında çok popüler arkadaşlar yer alıyor. Bu insanların o kadar çok arkadaşı var ki, dünyanın en saçma şeyini bile yazsalar binlerce beğeni toplayabiliyorlar.
 • 17’nci sıraya geldiğimizde ise fazlasıyla saftirik arkadaşlar karşımıza çıkıyor. Bu arkadaşlar sessiz ama emin adımlarla ilerliyor, her gördükleri felaket senaryosuna inanıyorlar. “Duydunuz mu, Facebook artık duş alırken arkadaşlarınızı görüntülemenize izin verecek” yazan bir arkadaşınız yoksa şanslısınız demektir.
 • 16’ncı sırada ise Twitter canlısı arkadaşlar yer alıyor. Bu arkadaşlar ya Twitter kullanmayı ya da Facebook kullanmayı bilmiyor olabilir. Kesin olan tek bir şey var; o da yeterince “sinir bozucu” oldukları.
 • Son beşi geride bıraktıktan sonra listenin 15’inci sırasında her şeye olumsuz yaklaşan arkadaşlar var. Facebook’u bir destek grubu olarak gören bu arkadaşlar, bir şey yazdılarsa bu dünyayı ne kadar mutsuz oldukları konusunda bilgilendirmek içindir. Onların bu yazdıklarını çekinmeden ‘beğenin’.
 • Bir basamak aşağıda ‘entel-dantel’ diye tabir edilen ve her zaman ne kadar entelektüel olduğunu göstermeyi seven arkadaşlar yer alıyor. Bu arkadaşlar önemli şahsiyetlerin sözlerini paylaşmayı pek seviyor.
 • Listenin 13’üncü sırasında suçlayıcı arkadaşlar yer alıyor. Onları teşhis etmek zor değil. Facebook sayfanızda “Bunu paylaşmayan insan olamaz” şeklinde bir yazı gördüyseniz, sizin de suçlayıcı arkadaşınız var demektir.
 • 12’nci sırada ise küçümseyici arkadaşlar var. Birçok konuda sizden daha iyi olduğunu düşünen bu arkadaşlar, yorumlarının başkalarını incitebileceğini pek düşünmezler bile.
 • Bir basamak aşağıda ise “Vücudumun harika olduğunu düşünmeni istiyorum” arkadaşlar var. Bu arkadaşlar her seferinde “Bir milyon mekik çektim, beş yüz dakika yürüdüm, iki yüz saat koştum” şeklinde paylaşımlarda bulunurken bir kez bile fotoğraf paylaşmayan insanlar.
 • Listede ilk ona doğru ilerlerken karşımıza “Benim vücudum harika” diyen arkadaşlar çıkıyor. Bu arkadaşlar da hem ne kadar spor yaptıklarını anlatıp hem de her fırsatta çekici fotoğraflarını paylaşmayı ihmal etmeyen insanlar.
 • Dokuzuncu sırada “Benim hayatım seninkinden daha iyi” diyen arkadaşlar yer alıyor. Bu insanlar da her seferinde hayatlarının ne kadar mükemmel olduğunu söylemekten çekinmeyenler.
 • İlk beşe doğru ilerlerken sekizinci sırada ‘sinir bozucu şekilde fotojenik arkadaşlar’ karşımıza çıkıyor. İnsan her fotoğrafta düzgün saçlı, bembeyaz dişli, mükemmel bir cilt görüntüsü veremez ama onlar veriyor…
 • Arkadaşlarınız bir bir evlenmeye veya sevgili bulmaya başladıysa, onlarla siz de karşılaşmışsınızdır. Listenin yedinci sırasında sevgilisi veya eşiyle ortak Facebook hesabı kullananlar yer alıyor. İnsan kendine “Acaba diş fırçasını da ortak kullanıyorlar mı” diye sormadan edemiyor.
 • Listenin altıncı sırasında ‘ünlü meraklısı’ arkadaşlar yer alıyor. Bu arkadaşlar da ünlülerle takılınca veya kendileri birazcık ünlü olunca dünyanın kendi etraflarında döndüğünü düşünüyor.
 • Beşinci sırada ise gezgin arkadaşlar yer alıyor. Herkes tatil yapmayı seviyor ancak her zaman tatilde olan bu arkadaşlar, tatillerini başkalarına yaşatmayı da seviyor. Tatillerinin her anını fotoğraflarla paylaşan bu arkadaşların, nerede olduklarını bilmek hiç zor değil.
 • Bir basamak altta sosyal hayatının ne kadar muhteşem olduğunu göstermeyi seven arkadaşlar yer alıyor. Siz kendinizi bazen mutsuz hissetseniz bile onlar her daim konserlere, partilere, türlü türlü organizasyonlara gidiyor.
 • Listenin üçüncü sırasında “Ben senden daha zenginim” arkadaşlar yer alıyor. Her seferinde zengin olduklarını söylemek yerine bunu araya sıkıştırmayı seven bu insanlar, paylaşımlarında marka isimlerini geçirmekten hoşlanıyor.
 • İkinci sırada “Yediğiyle içtiğiyle destansı” arkadaşlar yer alıyor. İlginçtir ama bu arkadaşların yediği her yemek veya içtiği her içeçek inanılmaz bir tada sahip oluyor.
 • Geldik listenin ilk sırasına. Bu arkadaşlara isim vermek biraz zor ama onları görür görmez tanıyabilirsiniz. Sevgilisi olan arkadaşlarınıza baktığınızda onları kolayca keşfedeceksiniz. Genellikle sarmaş dolaş bir profil fotoğrafı olan bu arkadaşlar, romantik mesajlar paylaşmayı seven ve her seferinde ne kadar aşık olduğunu gösteren insanlar…
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*