Anasayfa / Oyun / Counter strike süre kaldırma ve değiştirme

Counter strike süre kaldırma ve değiştirme

Counter Strike oyununda, süre ayarlarını yapmak için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz. Komutları kullanarak oyunun başlama süresini, raund’ların ne kadar süreceği gibi birçok süre ayarını yapabilirsiniz.

Reklamlar

CS 1.6 sürümünde bulunan konsol CS GO ile çok benzer noktalara sahip. CS 1.6 sürümünde konsol klavyenin sol üstünde “ESC” tuşunun altında bulunan é tuşu ile açılır.

Counter strike süre değiştirme komutları

Round başlangıcında olan donup kaldığımız süreyi de düzenleyebiliriz. Bu süre genelde satın alımlar için kullanılıyor. Siz arkadaşlarınızla belirli bir haritada oynuyorsanız bu süreye ihtiyacınız kalmayabilir. Bu bekleme süresini kaldırmak veya düzenlemek içinse şu komutu yine konsola yazmanız yeterli olacaktır “mp_freezetime 0 “. Kodun sonundaki “0”ı değiştirip süreyi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Reklamlar

CS 1.6 sürümde round süresi, yani bomba kurulmadığı zamanda oynanılan oyundaki roundun bitme süresidir. Bu 2 vs 2 gibi yani 2 kişilik oyunlarda daha çok kullanılıyor. Oyuncu sayısı az olunca oyunda birbirlerini bulmaları haliyle daha uzun sürüyor. Buda oyunu tam anlamıyla oynayamadan round süresi yüzünden bitmesine yol açıyor. Roundları süresiz yapmak için şu kod oyundaki konsola yazılmalıdır. Açılan konsolda metin girişine ” mp_timelimit 0 ” yazarsanız oyundaki süre kalkacaktır. Bu sayede arkadaşınızla sonsuza dek oyunu ölmeden oynayabilirsiniz. Oyunda herhangi bir takımda hiçbir oyuncu kalmazsa eğer karşı takıma puan gidecektir.

Eğer süreyi tamamen kaldırmak yerine süreyi uzatmak istiyorsanız şu komut ile ayarlayabilirsiniz ” mp_roundtime 5 ” mesela bu kodu kullanırsanız round süresi 5 dakika olarak değişecektir. Siz kodun sonunda bulunan “5”i değiştirerek kendi sürenizi ayarlayabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*