Anasayfa / Google Chrome / Chrome sağ altta reklam çıkıyor çözüm

Chrome sağ altta reklam çıkıyor çözüm

Google Chrome tarayıcıda, sağ alt köşede çıkan reklamlar – bildirimleri kapatmak için aşağıdaki ayarları uygulayabilirsiniz. Sağ alt köşede çıkan reklamlar, genellikle izin verdiğiniz sitelerin size gönderdiği bildirimlerdir. Bu bildirimler siteye izin verdiğiniz için site gösterilmektedir. Bazen, bu bildirimlerden bağımsız olarak, tarayıcınıza bulaşan bir virüsten kaynaklı da olabilir. Öncelikle aşağıdaki adımları takip ederek, sitelere verdiğinizi bildirim izilerini kapatmanız gerekiyor.

Reklamlar

1.Yöntem: Google Chrome adres çubuğuna aşağıdaki adresi yazarak enter’a basın.

chrome://settings/content/notifications

Reklamlar

Bildirimler ekranında, en altta bulunan izin ver seçeneğini bulun.

Burada izin verdiğiniz tüm siteler listelenmektedir. Sağ alt köşede çıkan reklamlar, bu siteler tarafından gönderilmektedir.

Sağ’da bulunan üç nokta simgesine tıklayarak, kaldır veya engelle seçeneğine tıklayın. Görünen tüm siteler için bu ayarı uygulayın.

2.Yöntem: Eğer tarayıcınıza virüs bulaştıysa, bilgisayarınızı virüs taramasından geçirerek, sağ alt köşede çıkan reklamlardan kurtulabilirsiniz.

AdwCleaner, reklam virüslerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Programı indirmek için tıklayın.

Programı indirdikten sonra, cihazınızı tarayarak virüsleri temizleyin. İşlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu iki işlemden sonra sağ alt köşede çıkan reklamladan kurtulmuş olacaksınız. Alternatif çözüm yöntemleri için sitemizde arama yaparak, diğer makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*