Anasayfa / Yazılım / “.Bin” Dosyası Nasıl Açılır

“.Bin” Dosyası Nasıl Açılır

.bin uzantılı dosyaları açabileceğiniz, belirlediğiniz dosya yoluna çıkarabileceğiniz veya CD’ye yazabileceğiniz basit ve kullanışlı bir yazılımı sizlerle paylaşacağız. İşletim sisteminin sunduğu özellikler ile bin dosyalarını malesef açamazsınız. Bunun için ekstra bir yazılım kurmanız gerekiyor fakat birçok program dosya içeriğini açmak yerine sadece Cd’ye yazma seçeneği sunuyor. Poweriso programı ile dosyaları kolayca açabilirsiniz.

Reklamlar

Türkçe dil desteği ve tamamen ücretsiz kullanım sunan yazılımın kurulumu ve kullanımı hakkında tüm bilgiler için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

.BIN Dosyası nasıl açılır ?

PowerISO yazılımını indirmek için http://www.poweriso.com/download.php

Reklamlar

Kurulum sırasında aşağıdaki işlemlere dikkat ediniz.

Program kurulumu sırasında Yandex yükleme önerisi sunmaktadır. Yandex yüklemesi yapmamak için parametkere ayarları seçeneğini işaretleyerek tüm tikleri kaldırdıktan sonra kuruluma devam ediniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra dosya ilişkilendirmeleri alanında, açmak istediğiniz dosya uzantılarını seçmeniz gerekiyor. BIN dosyalarını yazılım ile açabilmek için .bin seçeneğini işaretleyiniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir .bin uzantılı dosyaya sağ tıklayıp  PowerISO / Buraya çıkar seçeneğini tıklayarak dosya içeriğini dilediğiniz dosya yoluna açabilirsiniz. Dilerseniz çift tıklayarak dosyayı poweriso ile görüntüleyebilir ve CD/DVD’ye yazma gibi seçenekleri de görebilirsiniz.

Yazılımın desteklediği uzantılar: ISO, BIN, NRG, CDI, DAA ve daha fazlası dosya türlerini açabilirsiniz.

Desteklenen işletim sistemleri: 32 bit ve 64 bit Windows 7-8-10 başta olmak üzere tüm windows sürümlerinde yazılımı kullanabilirsiniz. Linux ve Macintosh işletim sistemlerinde de yazılımı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Desteklenen diller: TurkishEnglish, Arabic, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Malay, Norsk, Polish, Portuguese, Russian başta olmak üzere 34 farklı dili desteklemektedir.

İşlem hakkında merak ettiğini diğer konular ve yaşadığınız sorunlar için yorum alanını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bizlere destek olabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*