Anasayfa / Oyun / Bilgisayarım CS GO kaldırır mı ?

Bilgisayarım CS GO kaldırır mı ?

Reklamlar

Counter-Strike efsanesi tutkunlarından, son zamanlarda çok sıkça aldığımız bir soruya cevap vermeye çalışacağız. Counter-Strike: Global Offensive bilgisayarınız kaldırır mı ? Oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için hangi özellikte bir bilgisayara ihtiyacınız var ? gibi sorularınızın cevabı yazımızda.

Counter-Strike: Global Offensive (kısaca CS: GO), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Serinin diğer oyunları gibi, oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler (Terörist) veya terörle mücadele ekibi (Counter-Terrorists) takımlarından birini seçerler. Bunun yanında birçok farklı modlar ve görevler de sunulmaktadır.

Reklamlar

Oyunu oynamak için minumum aşağıdaki özellikte bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Sistem özellikleri hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Minumum sistem gereksinimleri

  • CPU: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750 işlemci veya üzeri işlemci.
  • Ram: 1 GB veya 2 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / XP
  • Ekran kartı: Ekran kartı 256 MB veya daha yüksek olmalı ve Pixel Shader 3.0 desteği ile DirectX 9 uyumlu olmalıdır.
  • Disk alanı: 8 GB

Oyunu donmadan ve sorunsuzca oynayabilmek için bu özellikler yeterlidir. Oyuna gelen  güncellemelerle birlikte bu gereksinimler ilerleyen zamanlarda artabilir. Bu sebeple sistem özellikleriniz ne kadar yüksek olursa, ilerleyen zamanlar için o kadar iyi olur. Bu arada herşey donanım değil tabi ki. CS GO en iyi oyuncularından biri olan kennyS izlemenizi öneririz.

Oyunu yüksek grafik kalitesinde oynayabilmek için minumum aşağıdaki sisteme sahip olmanız gerekmektedir.

Önerilen sistem gereksinimleri

  • CPU: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750 işlemci veya üzeri işlemci.
  • Ram: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 /Windows 8 /Windows 10
  • Ekran kartı: Ekran kartı 512 MB veya daha yüksek olmalı ve Pixel Shader 3.0 desteği ile DirectX 9 veya 10 uyumlu olmalıdır.
  • Disk alanı: 8 GB

CS GO Oyun modları

Klasik ve Rekabetçi: Bomba ve rehine senaryolarından oluşur. Her turun başında, oyunculara çeşitli eylemler ile kazanılan paralar verilir. Anti-terörist takımı, terörist bölgesindeki rehineleri kurtarıp kendi bölgelerine getirmesi gerekir. Teröristlerin ise rehineleri kurtaran terörle mücadele ekibini engellemesi gerekir. Eğer teröristler rehinelere zarar verirse para cezası alır.

Bomba Senaryosu: Teröristler, C4 patlayıcıyı iki bomba alanından (A ve B) birine kurup patlayana kadar korumalı; Anti-Teröristler, bomba alanlarını korumalı veya kurulan bombayı patlamadan önce imha etmeli. Eğer bomba imha edilebilirse kaç adet teröristin hayatta kaldığı önemli değildir.

Rehine Senaryosu: Anti-Teröristler, rehineleri teröristlerden kaçırıp kurtarma noktasına ulaştırmalı; Teröristler, rehinelerin kaçırılmasını engellemeli. Eğer teröristler veya anti-teröristler rehineyi öldürmeye çalışırlarsa çok ağır bir para cezasına tabi tutulurlar. Sonraki güncellemelerle birlikte kurallar değişmiştir. Anti-Teröristlerin yalnızca bir rehineyi kurtarma noktasına ulaştırması raundu kazanmaları için yeterlidir.

Ölüm Maçı: Herkes karşı takımdaki kişileri öldürebilir. Öldüğünüzde yeniden doğarsınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*