Anasayfa / İnternet / Amazon hesabı kapatma nasıl yapılır?

Amazon hesabı kapatma nasıl yapılır?

Online alışveriş sitesi Amazon hesabınızı kapatmak için, aşağıdaki linki ve anlatımı uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Amazon, 5 Temmuz 1994’te Bellevue, Washington’da Jeff Bezos tarafından kuruldu. Şirket ilk olarak kitapların satıldığı bir çevrimiçi pazar yeri olarak ortaya çıktı. O günden bu güne kadar Dünya’nın en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi oldu. E-ticaret devi Amazon 19 Eylül 2018 tarihinden itibaren resmen Türkiye pazarına girdi. Amazon.com.tr adresine girenler alışveriş yapabiliyor. Henüz ülkemiz için yeterli stok çeşitliliğine sahip değil fakat ilerleyen zamanlarda kullanım artacaktır.

Peki amazon hesabı nasıl kapatılır ?

Reklamlar

Amazon hesabınızı kalıcı olarak kapatmamız ve verilerinizi silmemiz için bir talep göndermek üzeresiniz. Hesabınız kapatıldığında, hesabınız üzerinden erişilen ürünleri veya hizmetleri dünya çapında hiçbir Amazon pazaryerinde kullanamayacaksınız. Amazon hesabınıza bağlı listedeki tüm hizmetlerin kapatılacağını unutmayın.

Hesap kapatma ekranına giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanın.

https://www.amazon.com.tr/privacy/data-deletion

Dilerseniz Amazon hesabınızı silme nedeninizi seçin,

Evet kalıcı olarak amazon hesabımı kapatmak ve verilerimi silmek istiyorum” tikini işaretleyin.

Hesabımı kapatın” seçeneğine tıklayarak, hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Hesabınız geri döndürülemez şekilde silinecektir.

NOT: Hesap kapatmanın kalıcı bir işlem olduğunu, kapatılan hesabı artık kullanamayacağınızı ve bunun geri alınamayacağını lütfen unutmayın. Daha sonra tekrar bizden sipariş vermek veya hesap gerektiren ürünleri ve hizmetleri kullanmak istediğinize karar verirseniz yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*