Anasayfa / İnternet / “Youtube Giremiyorum” Sorunu Kesin Çözümü

“Youtube Giremiyorum” Sorunu Kesin Çözümü

youtube_sorun

Reklamlar

Bugün bir kullanıcımızın yaşadığı “Youtube girememe” sorununu nasıl çözdüğümüzü anlatacağım. Youtube girişinde sorun yaşamanızı birkaç sebebi olabilir. Sizlerle paylaşacağım işlemleri aşama aşama deneyerek sorunuzu çözebileceğinizi düşünüyorum. Özellikle güvenli internet Kullanıcıları 1. yöntemi uygulayarak kesinlikle sorunu çözebilirler.

DNS Adreslerini değiştirin – Youtube sansür Engelini aşmak

Google Dns Adresleri

Reklamlar

8.8.8.8
8.8.4.4

1)İlk önce GÖREV ÇUBUĞU(TaskBar) ‘nun en sağında bulunan ekran ikonunasağ tıklayın.
windowsdns1
2)Çıkan seçeneklerden ” Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç ” a tıklayın.
windowsdns2
3)Açılan pencereden ” Yerel Ağ Bağlantısı ” yazan bağlantıya tıklayın.
windowsdns3
4)Açılan pencerede ” Özellikler ” e tıklayın.
5)Yine açılan pencerede ” İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) ” seçeneğini seçili hale getirin ve ” Özellikler” e tıklayın.

windows-8-dns-değiştirme.4

6) Açılan pencerede ” Aşağıdaki IP Adresini Kullan ” seçeneğini işaretleyip yine aşağıdaki ” Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan ” seçeneğinin altındaki DNS adreslerini istediğimiz DNS adresleriyle değiştiriyoruz ve onaylıyoruz.

 Dns Adreslerini değiştirdikten sonra tekrar deneyiniz.

Zenmate ile giriş

Chrome zenmate eklentisini kullanarak dns değiştirmeden rahatlıkla engeli aşabilirsiniz.

Zenmate Resimli Anlatım

Hosts Dosyasını düzenlemek

İşlemi manuel olarak yapamayan kullanıcılar verdiğimiz dosyayı ilgili yere kopyalayarak youtube ve twitter gibi sitelere giriş yapabilir.Tıklayın

Hosts dosyanızda youtube girişler engellenmiş olabilir.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Yolunu takip ederek HOSTS dosyasını bulun. Hosts dosyasına çift tıklayarak Not defteri ile birlikte açın. Dosyanın içinde bulunan bütün metinleri silin. Daha sonra ekranı kapatın ve kaydetmek istiyor musunuz uyarısına evet deyin.

İşlemi yaptıktan sonra Youtube giriş yapmayı deneyin. Büyük ihtimalle giriş yapacaksınız.

Dns Değiştirerek girmek

Dns adresinizi değiştirerek youtube girişi tekrar deneyebilirsiniz. Dns değiştirme ile ilgili resimli anlatımımız sayfamızda mevcuttur. Kısaca anlatmak gerekirse. “Denetim Masası“nı açıyoruz. Denetim Masası’nı açtıktan sonra Ağ ve İnternet bölümünden “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” Tıklayın. Burdan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir‘e tıklayın. Çıkan ekranda kullandığınız ağ bağlantısına sağ tıklayarak özellikler‘e girin. ve aşağıdaki resimli anlatımı takip edin.

windows-8-dns-değiştirme.3

windows-8-dns-değiştirme.4

Hosts Dosyasını düzenledik , Dns adreslerimizi değiştirdik hala Youtube giriş yapamıyorsanız yorum olarak atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Son olarak Kullandığınız modem veya router’ınızın güvenlik ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Eğer firewall kullanıyorsanız youtube engelli olabilir. Tabi bu tarz yüzlerce alternatif olabilir. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

78 yorum

 1. Batuhan Sükrü Tokur

  kardeşim harbi çok saol benmkide oldu su hosts ayarların saolsun 😀

 2. dns ayarladım , hosts dosyasından not defterini sildim olmuyor windows 7 den xp ye geçirdik format attıktan sonra girilmedi

 3. Nurdan Akıncı

  Abi Alah razı olsun İşe Yaradı

 4. topram çok teşekürler

 5. bilader alah razı olsun cok güzel işime yaradı giremiyordum format attım youtube ye girmiyor bilgisayar 1 aydır deli gibi arıyordum cok saol

 6. bilader alah razı olsun cok güzel işime yaradı giremiyordum format attım youtube ye girmiyor bilgisayar 1 aydır deli gibi arıyordum cok saol

 7. A'bdulKadir T'ümen

  Girmıyo benımkı Ya neden *

 8. Allah razi olsun Emeğine sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*