Anasayfa / Teknoloji / Whatsapp ve Skype Yasaklanıyor mu ?

Whatsapp ve Skype Yasaklanıyor mu ?

whatsapp skype sansür

Reklamlar

Ülkemizde en popüler mesajlaşma servisleri Whatsapp ve Skype için sadece Türkiye’deki kullanıcıları etkileyecek bir sansür gündemde. Yapılacak bir sansür çalışması ile bu iki uygulamanın Türkiye erişimi kapatılabilir.

Uygulamalarla hiçbir etkileşimi olmamasına rağmen Türk Telekom tarafından, bu uygulamalarda yapılacak sesli , yazılı ve görüntülü görüşmeleri kaydedebilecek bi çalışma içerisinde.  Bu duyumlar neticesinde kişilerin özel hayatı ciddi bir tehlike altına giriyor.

Reklamlar

Bilişime destek için kurulan 10 sivil toplum örgütünün ortak basın açıklamasında bahsedilen bu konuya sivil toplum örgütlerinin tepkileri sert oldu. Açıklama yazısında Türk Telekom’un mahkeme kurallarını ve sosyal hakları ihlal ettiğinden ve böyle bir izleme yapılmasının etik olmadığından bahsedildi.

Sadece Skype ve whatsapp için değil , Telekom’un yapacağı bu çalışma ile bütün siteleri takip edeceği konusuluyor. Bunun gerçekleşmesi demek internet dünyasındaki gizliliğin tamamen kaldırılması anlamına geliyor. Herhangi bir uygulama ile yaptığınız görüşmeler,  sitelerdeki gezinmeleriniz ve hangi bilgileri görüntülediğinize kadar bütün bilgilere ulaşılabilecek.

Bakalım büyük bir tepki alacak bu çalışma için Telekom yetkilerinden bir açıklama gelecek mi ?

Sansürsüz bir internet dileğiyle.

Whatsapp messenger ve Skype messenger son sürümlerini aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İNDİRWhatsApp Messenger

İNDİRSkype

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*