Anasayfa / Mobil / Whatsapp Profil Resmi Nasıl Gizlenir

Whatsapp Profil Resmi Nasıl Gizlenir

Whatsapp uygulamasında profil resmi nasıl gizlenir ? bildiğiniz gibi akıllı telefonların olmazsa olmazı uygulama Whatsapp’ta, profil resmi, durum iletileri gibi bilgileri yayınlayabiliyoruz. Normal şartlarda herhangi bir değişiklik yapmadığınız taktirde bu resimler ve bilgiler tüm kullanıcılar’a açık olarak ayarlıdır. Telefon numaranızı bilen, Whatsapp kullanan tüm kullanıcılar bu resimlerinizi ve bilgilerinizi görebilir. WhatsApp profilinizde belirlediğiniz resim, Sohbetler ekranında, bireysel ve grup mesajlarında ve desteklenen telefonlarda Favoriler listesinde (Android’te Kişiler sekmesinde) görüntülenir. Arkadaşlarınız telefonlarında başka bir yere sizi farklı bir resimle kaydetmiş olsalar bile, sadece sizin WhatsApp’ta belirlediğiniz profil resminizi göreceklerdir. Eğer profil fotoğrafı koymamayı seçerseniz, arkadaşlarınız sizi kaydetmiş oldukları resim veya boş bir fotoğraf çerçevesiyle görüntülerler.

Reklamlar

Whatsapp gizlilik ayarlarını yaparak bu bilgileri kimin görmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Gizlilik ayarlarıyla ilgili daha önceki yazılarımızda detaylı bilgiler vermiştik. Sitemizde arama yaparak bu yazılara ulaşabilirsiniz.

Profil resmini gizlemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp profil resmi nasıl gizlenir ?

1. WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Gizlilik seçeneklerini takip ederek giriş yapıyoruz.

Whatsapp gizlilik 1

2. Profil fotoğrafı seçeneğine dokunun.

3. Profil fotoğrafınızı, resminizi gizlemek için seçeneği “Hiç Kimse” olarak ayarlayıp işlemi tamamlayın.

Whatsapp gizlilik 2

Herkes: Profil resminiz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görünebilir. Uygulama ilk yüklendiğinde varsayılan olarak bu ayarla gelir.

Kişilerim: Profil resmi ve diğer bilgileriniz rehberine ekli olduğunuz tüm kullanııclar tarafından görüntülenir.

Hiç kimse: Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz hiç kimse tarafından görünemez. Rehberinize ekli kişiler de fotoğrafınızı göremez.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için “Gizlilik” ayarlarını yapılandırmanızı öneririz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Sorularınızı yorum olarak bizlere gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. hakan günaçtı

    Serkan bey merhabalar… acaba üyesi olduğum grup profil resmini gizleyebilir miyim. “grup fotoğrafı sil” seçeneğini tıkladım ve grup yetkilisi olmamama rağmen grup resmi silindi ve gruptakilerden özür dilemek zorunda kaldım. eve geldiğimde telefonumu karıştıranların bu grup fotoğrafını görmesini istemiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim…

    • Serkan Çataltaş

      Maalesef böyle bir özellik bulunmamaktadır. Alternatif çözüm olarak Whatsapp uygulamasını şifreleyerek, Whatsapp’a giriş yapılmasını engelleyebilirsiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*