Anasayfa / Yazılım / VPN Nasıl Açılır-Yapılır

VPN Nasıl Açılır-Yapılır

Bilgisayar ve telefonlarda VPN nasıl açılır ? Vpn bağlantısı nasıl yapılır ? Bugünkü eğitimimizde VPN bağlantısı konusunda sizleri bilgilendireceğiz. VPN, Virtual Private Network, internete bağlandığınız cihazda sana bir ağ oluşturarak, internet üzerinde istediğiniz ağa bağlanmanızı sağlamaktadır. Ülkemizde internet sınırlandırmaları ve erişim engellemelerini aşmak ve istediğiniz sitelere kolaylıkla bağlanabileceğiniz bir servisi sizlere tanıtarak nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Reklamlar

Eskiden internete yapılan engellemeleri DNS adresi değiştirerek veya basit bir VPN yazılımı ile aşabiliyorduk fakat artık popüler tüm VPN servisleri ve dns adresleri engellenmektedir. Yani artık bilindik yollarla bu yasakları aşamıyoruz. Şuan çalışan bir hizmet almak için Hidemyass, IPVanish, ExpressVPN, VyprVPN, HotSpotShield gibi servisler aracılığıyla aylık minimum 50 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bugün bu işlemi ücretsiz ve güvenli bir şekilde nasıl yapacağınızı anlatacağız. Amatör bilgisayar ve mobil kullanıcılar bile işlemi rahatlıkla yapabilir.

Opera VPN yazılımı ile sevdiğiniz siteler , uygulamalar ve hizmetlere erişebilirsiniz. Piyasadaki ücretli hizmetlerden bile daha hızlı bir bağlantı deneyimi yaşayabilirsiniz. Android için Opera VPN ağ tarayıcısıyla Wi-Fi ağınızın güvenlik seviyesini kontrol edin. IP adresini, oturum açan kullanıcı sayısını, verilerinizin yakalanabilir olup olmadığını ve ağ yöneticinizin faaliyetlerinizi görüp görmediğini kontrol eder. Web’deki bütün engelleri ücretsiz olarak ve en iyi şekilde aşmak için Android ve ios Opera VPN’yi indirin.

Reklamlar

Yazılım kullanımı için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

iPhone ve Android Telefonda VPN nasıl açılır ?

Android telefonlarda Google Play, ios cihazlarda Apple Store’a giriş yaparak ücretsiz Opera VPN yazılımını indirerek telefonumuza kurulumu yapıyoruz.

Vpn açmak için “Connect” seçeneğine tıklıyoruz. Kısa sürede bağlantı kurulacaktır.

Bağlantı kurulduktan sonra telefonunuzun bildirim ekranında kilit simgesini göreceksiniz. “Change region” seçeneğine tıklayarak ülke lokasyon bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz ayarlar seçeneğine tıklayarak bağlantıyı kapatabilirsiniz.

         

Bilgisayarda VPN nasıl açılır ?

Ücretsiz VPN desteği sağlayan Opera tarayıcıyı indirmek için tıklayın.

Yazılımı indirerek kurulumunu yapıyoruz. Kurulumlar tamamlandıktan sonra tarayıcı otomatik olarak açılmaktadır. Tarayıcı ayarlarına girerek Menü > Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik ( Provacy & security) seçeneğine tıklıyoruz.

VPN sekmesi altında bulunan tiki işaretleyerek VPN açık konuma getiriyoruz.

Adres çubuğunun solunda bulunan menüye girerek VPN’i sağa kaydırarak açabilir veya kapatabilirsiniz. Aylık kullanım bilgilerinizi de bu ekranda takip edebilirsiniz.

Temiz ve sınırsız bir internet erişimi için bu yazılımı şiddetle tavsiye ediyoruz. Piyasada saatlerce ücretsiz servisler arayarak zaman kaybetmenize kesinlikle gerek yoktur. Şimdilik sadece Kanada, Almanya, Hollanda, Singapur ve ABD lokasyonları için VPN bağlantısı kurmanızı sağlayarak servis, ilerleyen günlerde ülkemizde kullanım sayısı artmasıyla birlikte daha da gelişecektir. 20 yıllık tarayıcı geçmişinin yanında , güvenli bir sanal bağlantı hizmeti sunan yazılım hakkında sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Yazılımı kullanan kullanıcılar kullanım deneyimlerini aktarırsa diğer kullanıcılar için faydalı olabilir. Sansürsüz bir internet dileğiyle.

Vpn nasıl açılır? VPN açma resimli anlatım Ozengen.com

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Bence de gayet güzel ve faydalı bir yazı olmuş teşekkür ediyorum…
    ücretsiz vpn hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*