Anasayfa / Teknoloji / Twitter Kullanımı Hakkında Hersey

Twitter Kullanımı Hakkında Hersey

twitter kapanma

Reklamlar

İnternet dünyasında sosyalleşmenın en önemli ismidir Twitter.

Twitter nedir ? nasıl kullanılır? konusunu çok kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Twitter anlık düşüncelerimizi 140 karakterle anlatmamıza yarayan , takipçilerimizle yani arkadaşlarımızla bu duygularımızı paylaşmamızı sağlayan güzel bir sosyal alandır. Facebook’a oranla daha interaktif bir alandır.

Reklamlar

Günümüzde Facebook kulanımı giderek düşmekte ve yerini Twitter almaktadır. Facebook’da giderek artan bilgi kirliliği ve virüsler kullanıcıları Twitter’a daha da yaklaştırmaktadır. Kullanıcı yaş ortalaması yüksek olduğu için daha temiz bir ortam sağlamaktadır.

Twitter Kullanabilmeniz için bilmeniz gereken terimler Nelerdir ?

Tweet nedir?
Tweet attığınız mesaj ,müzik,resim vs. gibi gönderilere verilen genel isimdir.

Retweet nedir? (RT)
Retweet başkasının göndermiş olduğu bir gönderiyi yani Tweet’i kendi takipçilerinizle paylaşmaktır.

Mention nedir? (@) 

Mention, başında “@” işareti kullanılarak gönderilen mesajlardır. Bir mesajda @ işareti kullanıldığında o mesaj yalnızca  o kişi veya kişilere gönderilir.  Twitter üzerinden yalnızca hedefli kişilere ileti gönderme işlemidir. Mention olarak adlandırılan bu iletilere Twitter hesabınızda ki ‘Bahsedilenler’ sayfasından ulaşabilirsiniz.

DM nedir? (Direkt Mesaj)
Dm Twitter üzerinden gizli mesaj gönderme işlemidir. Direk mesaj gönderebilmek için kişilerin bir birlerini takip etmesi gerekir.

twitterda_takipci_hile

Hashtag nedir? (Etiket)

Twitter’da başına # işareti konularak yazılan sözcüklerle ifade edilir. Tweet gönderilirken ana başlık gibi konumlanan “hashtag” kullanıcıların ilgilendiği konularda hızlı bilgi yayması ve mesajın doğru kitleye ulaşmasını sağlar. Konu başlığı  ya da etiket olarak da nitelendirilebilir.

@Ozengenn

TT nedir? (Trending Topic) 

TT belirli bölgelerde hangi konuların popüler olduğunu gösteren listedir. Atılan tweet sayısına göre sıralama yapılır ve yayınlanır.  Türkiyede dünya listelerine giren birçok konular vardır.

www.ozengen.com

Twitter’ı akıllı telefonlarınızdan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Twitter’ı hala kullanmadıysanız aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

Bol bol Tweet’ler 🙂

İNDİRTwitter Android    İNDİRTwitter iOS     İNDİRTwitter
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*