Anasayfa / Yazılım / Türkçe Slayt Nasıl Yapılır En Kolay Yöntem

Türkçe Slayt Nasıl Yapılır En Kolay Yöntem

Merhaba arkadaşlar Slayt Nasıl yapılır , kolay yoldan nasıl slayt yaparım , en basit slayt programı hangisi , derslerim için slaytlar hazırlamam gerekiyor vb. Birçok soru almaya başladım. Buna istinaden slayt nasıl yapılır konusuna değinmeye çalışacağız.

Reklamlar

 Slayt Nasıl Yapılır ?

Öncelikle yandaki linke tıklayarak slayt yapma programımızı indiriyoruz. Program Türkçe olduğu için çok kolay slayt yapabileceksiniz. http://download.microsoft.com/download/4/c/2/4c274b59-8490-4af1-aba3-c972086652f7/PStory.msi

Programı indirip bilgisayarınıza kurun. Artık slayt yapmak için hazırız. Resimli anlatım ve video anlatımı kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Resimli Anlatım

Yeni Öyküye Başla seçeneği ile sunum hazırlamaya başlıyoruz. İLERİ

slayt yapma 1

2 aşamada Resimleri Al diyerek Slayt‘a eklemek istediğimiz resimleri seçelim. İşinizi kolaylaştırmak için slayt’da kullanacağınız resimleri önceden bir klasörde toplamanız sizin için daha kolay olacaktır. Resimleri seçtikten sonra düzenle Seçeneği ile resim üzerinde ufak oynamalar yapabilirsiniz. İLERİ ile devam ediyoruz.

slayt yapma 2

Resimlere yazı eklemek veya efekt ekleme için aşağıdaki menüleri kullanabilirsiniz. Efektler için önizleme yapabilirsiniz. İLERİ ile devam edelim.

slayt yapma 3

Bu bölümde Resimler üzerindeki efektleri Hareketi Özelleştir seçeneği ile yapabilirsiniz. Ayrıca programın şöyle güzel özelliği var; Aşağıda resimde gördüğünüz gibi herhangi bir resmi seçerek bir slaytın içine ses kaydınızı ekleyebilirsiniz.

Örneğin: Ders için sunum hazırlarken ses Kaydı yaparak ders anlatımı sırasında ses kaydının anlattığınız içeriğe destek olmasını veya hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

slayt yapma 4

Son olarak Slayt’a müzik eklememiz gerekiyorsa Müzik Seç ile Müzik ekleyebilirsiniz Müziğin ses düzeyini değiştirebilirsiniz.

slayt yapma 5

Anlatım bu kadar. Yukarda anlattığım işlemleri adım adım uygulayarak çok başarılı Slaytlar – Sunumlar ortaya çıkarabilirsiniz. Dersleriniz için Nişan , Düğün veya başka aile buluşmalarını ölümsüzleştirmek için bu programda çok güzel projeler oluşturabilirsiniz.

Slayt yapmak için piyasada yüzlerce program bulunmakta ayrıca microsoft powerpoint ile de slayt yapabilirsiniz. Powerpoint kullanımı kolay bir program olmasına rağmen çoğu kullanıcılara karışık gelmektedir. Powerpoint konusunda birçok kullanıcı sunumlarımı hazırlarken sorun yaşıyorum şikayetinde bulunuyor. Durum böyleyken sizlere bir program önererek bu program ile kolay yoldan slayt nasıl yapılır anlatacağım.

Slayt yapma programlarında çok fazla özellik olduğu zaman ve seçenekler arttığı zaman programın işleviyle birlikte kullanımı da zorlaşıyor haliyle. Bugün, Microsoft Photostory programı ile kolaylıkla nasıl slayt yapabileceğinizi anlattık. Sorularınızı yorum ile bize iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

101 yorum

  1. slayt nasıl yapılır tıklıyorum hata werıyo

  2. Link düzenlenmiştir. Bildirim için teşekkürler.

  3. slayt nasıl yapılır tıklıyorum hata werıyor

  4. tmm krdesim ayarladim ellerine saglik eyw

  5. Kurduktan sonra programların içine kısayol atacaktır ordan çalıştıracaksınız programı

  6. Kurduktan sonra programların içine kısayol atacaktır ordan çalıştıracaksınız programı

  7. slm bn indirdim programi da kurdum aciyorum ama yine kur diyo bi turlu baslatamadim yardimci olrmusunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*