Anasayfa / Yazılım / Chrome Kayıtlı Şifreler Dışa ve Içe Nasıl Aktarılır

Chrome Kayıtlı Şifreler Dışa ve Içe Nasıl Aktarılır

Google Chrome tarayıcılarda kayıtlı şifrelerinizi hesaplar arasında transfer edebilirsiniz. Şifreleri dışa ve içe aktar özelliğini kullanarak kolaylıkla aktarabilirsiniz. Özellikle birden fazla Google hesabı kullanan kullanıcıların işine yarayacak bir özellik olduğunu düşünüyoruz.

Reklamlar

Resimli anlatımı kullanarak Chrome şifrelerinizi aktarma işlemini yapabilirsiniz.

Şifreler nasıl aktarılır ?

Chrome adres çubuğuna chrome://flags/#password-import-export yazarak Chrome deneysel ayarlar seçeneğinden şifre aktarma ayarlarına giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Şifre içe ve dışa aktarma, Mac, Windows, Linux, Chrome os , seçeneğini etkin duruma getirerek tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz.

Tarayıcıyı başlattıktan sonra tekrar adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazarak kayıtlı şifreleri göreceğimiz ekrana giriş yapıyoruz.

Dışa aktar: Seçeneği kullanarak şifrelerinizi cihazınıza kaydedebilirsiniz.

İçe aktar: Dışar aktarmış olduğunuz şifreleri tekrar hesabınıza aktarabilirsiniz.

Öncelikle dışa aktar seçeneğini kullanarak hesabınızda bulunan tüm şifreleri belirlediğiniz bir alana kaydedebilirsiniz. Şifreleri dışa aktarmak için işletim sistemi hesabınızın şifrelenmiş olması gerekmektedir. Hesap şifrenizi girerek işlemi yapabilirsiniz. İşlemden sonra şifreleri aktaracağınız cihazda Google hesabınızla oturum açarak yukardaki ayarları tekrar edin.

Ardıktan İçe aktar seçeneğini kullanarak daha önce kaydetmiş olduğunuz dosyayı göstererek şifreleri çekebilirsiniz.

Bu sayede her hesabınız için şifreleri tekrar girme ve kaydetme eziyetinden kurtulmuş olacaksınız. İşlem hakkında sorularınızı ve aldığınız hataları yorum olarak bizlere iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz. İşlemlere başlamadan önce Google hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun. Şifrelerin bulunduğu dosyayı güvenli bir alana kaydettiğinizden emin olun. Dosyayı açtığınız zaman kullandığınız tüm şifrelerin kayıtlı olduğunu göreceksiniz. 2. kişilerin eline geçmemesi için dosyayı işlem bittikten sonra silmenizi tavsiye ederiz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*