Anasayfa / Yazılım / Kullanıcılar neden hala Windows 7 kullanıyor ?

Kullanıcılar neden hala Windows 7 kullanıyor ?

Microsoft, Windows 7 desteğini tamamen durdurdu. Windows 7 kullanmak artık çok riskli. Buna rağmen kullanıcılar hala Windows 7 kullanmaya devam ediyor. Bu kadar riske rağmen kullanıcılar yeni işletim sistemine göre Windows 7’yi daha çok benimsiyor. Öyleyse, işletim sistemi güncel kullanımına rağmen, insanlar neden hala kullanıyor?

Reklamlar

Kaç kişi Windows 7 kullanıyor ?

Net Market Share’in İşletim Sistemi Kullanım Çizelgesine bir göz atarsak, Windows 10’un %57.08’lik bir kullanım oranına sahip olduğunu görebiliyoruz.

Windows 7 desteği tamamen durdurulmasna rağmen % 25.56’lık bir kullanım oranına sahip, bu da Windows 7’nin bu yıl 11. doğum gününü kutlayacağı göz önüne alındığında şaşırtıcı bir istatistik.

Reklamlar

Şirketlerin taşınmak için zamana ihtiyacı var

Windows 7 sağlam bir işletim sistemiydi. Artık Windows 7 desteklenmediğine göre, işletmelerin Windows 10’a güncelleme yapması gerekiyor. Bu, her PC’ye gitmek ve Windows 10’u yüklemek kadar basit değil. İngiliz sağlık hizmeti NHS, bilgisayarlarının üçte birinde Windows 7 kullanıyor . Bilgisayarları için Ocak 2021’e kadar süren genişletilmiş bir destek planları var, ancak Windows 10’a geçişleri belirlenen hedeflerinin gerisinde kalıyor.

Windows 7 11. doğum gününe gelse de, insanlar hala kullanmaya devam ediyor. İş lojistiği veya kişisel tercih nedeniyle olursa olsun, insanların Windows 10’a taşınmasını engelleyen çok şey var. Windows 7’ye bağlı kalmanın kötü bir fikir olduğunu düşünüyor musunuz?

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*