Anasayfa / Mobil / Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getiririm Çözümü

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getiririm Çözümü

Samsung, LG, HTC, Motorola, Sony, iPhone gibi telefonlarda rehberiniz silindiyse hiç telaş yapmayın. Rehberinizi geri getirmenin birkaç yolu var tabiki. Bu yöntemler ile rehberinizi kesinlikle kurtarabilirsiniz fakat bu biraz zamanınızı alacaktır. Android telefonlarda Google,  iPhone telefonlarda iCloud hesaplarınızı kullanarak telefonlarımızı kullanırız. Bu hesapları kullanırken telefon ve hesabımızı senkronize bir şekilde kullanıyorsak, hiçbir sorun yaşamadan birkaç işlemle rehberinizi geri yükleyebilirsiniz. Tabi çözümlerimiz bununla sınırlı değil. Birkaç farklı data kurtarma yazılımını da kullanarak sadece rehberinizi değil, tüm bilgilerinizi telefonunuzdan kurtarabilirsiniz.

Reklamlar

İşlemlere başlamadan önce bulut yedekleme ile rehberiniz yedeklenmiş mi kontrol edip önce bunu denemeniz gerekiyor. Genellikle kullanıcılar bu yöntemle rehberini kolayca kurtarmaktadır. Bu işlemleri yapmak için işletim sisteminize göre aşağıdaki adımları takip edin.

Android Rehber kontrol

Reklamlar
kisileri geri yukle
  • Telefonunuzda kullandığınız Google hesabınızı kullanarak Gmail’e giriş yapın. gmail.com
  • Oturum açtıktan sonra Gmail bölümünün hemen altında bulunan menülerden “Rehber” seçeneğini tıklayın.
  • Eğer rehberiniz yedekli olarak kullandıysanız burada kişilerinizi görebilirsiniz.

Rehberinizi bu alanda görebiliyorsanız Profil resminizin olduğu sol panelde Daha fazla/ Kişileri Geri Yükle yolunu takip ederek rehberinizi geri yükleyebilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramadıysa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone Rehber kontrol

iPhone telefonlarda icloud hesabınızı açtıktan sonra Ayarlar / iCloud / Kişiler seçeneğini aktif edin.

Seçeneği açtıktan sonra kişileri birleştir diye bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Birleştir seçeneğine tıklayıp bir süre ekledikten sonra, rehberiniz yüklenmiş olacaktır.

Rehberinizi kontrol etmek için www.icloud.com adresine giriş yapıp  kişiler sekmesini tıklayabilirsiniz. iPhone’da da bu yöntem işe yaramıyorsa aşağıdaki adımlar takip edin.

iCloud yedek

Kullanacağımız kurtarma yazılımının adı EaseUS. Bu program ile rehber, resimler, videolar, müzikler , dökümanlar rahatlıkla kurtarılmaktadır.

rehber kurtarma

Data recovery programını indirmek için Tıklayın

kurtarma adimlari
  1. Programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.
  2. Verileri kurtarmak istediğimiz telefonumuzu bilgisayar’a bağlayarak, yazılımın Scan özelliğini kullanıyoruz.
  3. Yazılım uzun süreli bir tarama yaptıktan sonra kurtarılan dosyalar hakkında detaylı bir sonuç verecektir. Tarama süresi kurtarılan verilerin ve hafızanızın boyutuna göre değişecektir.

Bu adımları denedikten sonra sonuç hakkında bizleri bilgilendirirseniz seviniriz. Alternatif yazılım ve yöntem önerileri için webmasteretozengen.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Eğer sizlerin farklı çözümleri varsa yorum olarak ilerseniz diğer kullanıcılarla paylaşmak üzere yazıya ekleyebiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Program telefona bağlanamıyor kardeşim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*