Anasayfa / Web Tasarım / Sayfanızdaki Makalelerin Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir “CopyScape”

Sayfanızdaki Makalelerin Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir “CopyScape”

özgün yazı kontrol

Reklamlar

Merhaba Ozengen.om takipçileri bu yazımda sizlere websitenizde bloglarınızda veya benzeri platformlarda yazmış olduğunuz yazıların özgünlüğünü nasıl kontrol edebileceğinizi anlatacağım.

Sayfalarında saatler harcayarak özgün yazılar yazan ve internet platformlarını faydalı bilgilerle donatmaya çalışan blog yazarları için en büyük kabus içeriklerinin çalınması. İçeriklerin kopyalanması büyük bir problem gibi görünsede durum aslında o kadar kötü değil Çünkü Google kopya içeriği çok rahatlıkla ayırt edebiliyor ve bu tarz sayfaları spam olarak görüyor.  Google sistemlerinin bunu ayırt edebilmesine rağmen bazen yazdığınız içeriği kopyalayarak arama sonuçlarında sizden üste çıkmış bloglar görebilirsiniz ve bundan daha sinir bozucu bir olay olamaz 🙂

Reklamlar

Kolaycı arkadaşlar varsın içerik kopyalamaya devam etsin. Biz özgün yazılarımız ve içeriklerimizle interneti temiz tutmak için çaba göstermeye devam edeceğiz.

Yazıların özgün olup olmadığı nasıl kontrol edilir ?

Bunun için kullanacağımız site Copyscape 

Copyscape ile içeriklerinizin özgünlüğünü kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yazdığınız yazıların kimler tarafından kopyalandığını – çalındığını da görebilirsiniz.  Aşağıdaki linke tıklayarak sayfaya giriş yapıyoruz.

TIKLAYIN

Yazınızın bulunduğu linkli sayfaya kopylayın. Arama sonunda sonuç bulunamazsa içeriğiniz kimse tarafından kopyalanmadığı anlamına gelir.  Aksi durumda sonuçlarda çıkan sayfalara girerek yazıları kontrol edebilirsiniz. 

Sayfada Premium üyelik sistemi de bulunmaktadır. Sistemin tüm özelliklerinden faydalanmak için Premium üyelik almanız gerekmektedir.

İnadına Kopirayt mopirayt yok ! Sevgiler..

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*