Anasayfa / Oyun / Oyun ve Programlarda Crack Nasıl Yapılır

Oyun ve Programlarda Crack Nasıl Yapılır

Crack ücretli oyunların ve programların şifresini kırmaya yarayan küçük boyutta dosyadır. Crack nasıl yapılır ? Crack ile oyunu veya programı nasıl full sürüm yapabilirim diyen kullanıcılar için basit bir anlatımla , işlemin nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Her zaman orjinal yazılımlar kullanmanızı öneririz. Crack dosyaları ararken ve indirirken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Antivirüs programınız aktifken bu işlemleri yapınız.

Reklamlar

Öncelikle crack yapmak istediğiniz yazılımın veya oyunun kurulumunu bilgisayarınıza yapmanız gerekmektedir. Genellikle kurulumlar standart olarak C:\Program Files dizinine yapılmaktadır fakat 64 bit işletim sistemlerinde C:\Program Files (x86) olarak kaydetmektedir. Eğer kurulum sırasında dizini değiştirmediyseniz yazılımlar bu dizinlere kurulmaktadır. Program kurulumunu yaptığınızı ve crack dosyanızı internetten bulduğunuzu varsayarak işlemi nasıl yapacağınıza geçelim.

Öncelikle Crack dosyalarının bulunduğu dosyayı açıyoruz.

Reklamlar

crack dosyalari

Dosyaların tamamını seçip kopyalıyoruz. Burada ekstra olarak .reg dosyaları vs. varsa bunlarıda işletim sisteminize göre çalıştırmanız gerekebilir. Eğer yoksa sadece kopyalayıp devam ediyoruz.

crack kopyala

Crack yapacağımız programın kurulu olduğu dizine giriş yaparak bu dosyaları kopyalamamız gerekiyor. Oyun veya Program’a sağ tıklayıp özellikler / Kısayol sekmesinde “Dosya konumunu aç” seçeneğine tıklıyoruz.

dosya konumunu ac

Programın bulunduğu dizinde boş bir alana Sağ tıklayıp / Yapıştır seçeneğine tıklayarak tüm crack dosyalarını yapıştırıyoruz. Çıkan uyarı ekranında “Kopyala ve Değiştir” seçeneğini tıklayıp tüm dosyaların kopyalanmasını bekliyoruz.

Kopyalama tamamlandıktan sonra dilerseniz masaüstünüzde bulunan kısayoldan , dilersenizde dizin içinde bulunan Exe dosyasına çift tıklayarak oyun veya yazılımı çalıştırmayı deneyebilirsiniz. İşlemleri sorunsuz yaptıysanız yazılım çalışacaktır.

kopyala ve degistir

Crack yaptıktan sonra yazılımı çalıştırmak için cd’ye ihtiyacını yoktur. Eğer işlemleri sorunsuz yapmanıza rağmen hata alıyorsanız , dosya yazılımınızla uyumsuz olabilir. Farklı dosyalar indirerek aynı işlemleri tekrar deneyebilirsiniz. Crack indirmek için piyasada birçok site vardır. Arama motorlarını kullanarak bu sitelere ulaşabilirsiniz fakat bu tarz sitelerde birçok yanıltıcı reklam ve virüsler yayınlandığından dikkatli olmanızı öneririz. İşlemler hakkında soru ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Rıdvan KAYAHAN

    Arkadaşım internetten crack bulmayacağız. Onu aramadım zaten. Kendi Crack dosyamı nasıl yapacağım. O yüzden geldim bu başlığa. Boşu boşuna zaman kaybettim.

    • Güzel Özetlemişsin 🙂 Bide en üst sıralarda arama motorunda bizim türkiyede rant sistemi bilginin önüne geçiyor malesef

  2. lütfen yardım edin gta5 e crack yapacağım crack dosyasına birlikte aç diyorum ama winrar archiver yok dosyayı açamıyorum nasıl yapacam

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*