Anasayfa / Yazılım / Notepad++ bağlantılar nasıl kapatılır

Notepad++ bağlantılar nasıl kapatılır

Windows ile gelen not defteri, varsayılan olarak pencereler ile birlikte gelen basit bir metin düzenleyicisidir. Metin dosyaları yazmak veya düzenlemek için her birey tarafından kullanılan bir araçtır. Neredeyse tüm dilleri destekler ve dosyayı .txt uzantısı ile kaydeder.

Reklamlar

Notepad ++, not defterinin yerini alan ücretsiz bir kaynak kodu editörüdür. Ek olarak daha fazla dili desteklemektedir. Sekmeli belgeler, yazım denetleyicisi, dosya karşılaştırmaları, yakınlaştırma ve bulma ve değiştirme özelliği, eski geleneksel not defterinden çok daha çekici hale getirir. Notepad ++, 50 programlama, komut dosyası ve işaretleme dilini destekler. Ayrıca, belirli bir dosyanın kullandığı programlama dilinin otomatik olarak algılanmasını sağlar. Notepad ++ her bilgisayarda kullanılması gereken oldukça kullanışlı bir metin editörüdür.

Kullanıcılardan Notepad++’da bağlantılar nasıl kapatılır sorusunu sıkça alıyoruz. Aşağıdaki seçenekleri takip ederek linkleri – bağlantıları kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Notepad++ bağlantıları kapatma nasıl yapılır ?

Türkçe yazılımlarda;

Ayarlar / Tercihler / Karışık / Tıklanabilir Bağlantı Ayarları adımlarını takip ederek seçeneği Alt cizgisiz olarak  değiştirin.

Ingilizce yazılımlarda;

Settings / Preferences / MISC / Clickable Link Settings adımlarını takip ederek özelliği kapatın.

Artık notepad+’da notlarınıza link eklediğiniz zaman alt çizgisiz ve yönlendiricisiz olarak eklenecektir. Dilerseniz aynı adımları takip ederek özelliği tekrar aktif edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*