Anasayfa / İnternet / Mozilla Firefox’tan Yandex Nasıl Kaldırılır

Mozilla Firefox’tan Yandex Nasıl Kaldırılır

Mozilla Firefox kullanıcıları için Yandex elements ve Yandex arama motoru nasıl kaldırılır resimli olarak anlatacağız. Yazılımı kaldırmak için herhangi bir yazılım kullanmayacağız. Firefox ayarlarını düzenleyerek Yandex ve benzeri birçok zararlıdan kurtulabilirsiniz. Ücretsiz yazılımların yanında gelen bu eklenti, izniniz olmadan varsayılan arama motorunu değiştirerek , kendi atadığı sayfaları seçmektedir.

Reklamlar

Daha önceki yazılarımızda yandex tarzı zararlılardan nasıl kurtulacağınızı anlatmıştık. Google arama motoruna alışan kullanıcılar bu tarz ekranlara oldukça soguk bakmaktadır. Temel olarak virüs olarak değerlendiremeyiz fakat kullanıcıların canını sıkan bu uygulamalara hijacker veya malware adını verebiliriz.

Resimli anlatımı takip ederek arama motorunuzu Google olarak değiştirebilirsiniz.

Reklamlar

Öncelikle Mozilla ‘yı açıyoruz ve hemen sağ üst bölümde bulunan ekrana tıklayarak.

Arama motorlarını yönet” seçeneğine giriş yapıyoruz.

mozilla arama motoru

Kurulu olan arama motorları seçeneğinde bulunan Google harici bütün eklentileri kaldır butonuna basarak kaldırıyoruz.

Kaldırma işlemini gerçekleştirdikten sonra Mozilla yazılımını kapatıp yeniden açabilirsiniz.

mozilla yandex kaldir

İşlem bittikten sonra Yandex sayfalarından tamamen kurtulmuş olacaksınız. Eğer hala bu tarz sayfalarla karşılaşıyorsanız sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan arama seçeneğini kullanarak karşılaştığınız sayfalarla ilgili birkaç anahtar kelime belirtin. Bu konularda resimli anlatımlarımızı uygulayarak kurtulabilirsiniz.

AdwCleaner programı yardımı ile tarayıcınıza bulaşan virüslerden kurtulabilirsiniz. Programın resimli anlatımına ve indirme seçeneğine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

2 yorum

  1. dostum, güzel yazmışsın teşekkürler ama ben sağ üstten "Arama motorlarını yönet" seçeneğini bulamadım. sağ üstte nereye basıyoruz bilemedim. nereye basıcam acaba açıklayabilirmisin?

    • bir nevi uzaylı

      sağ üstte arama yeri var oraya birşeyler yaz en aşağıda arama ayarlarını değiştir diye bir şey diyor oraya tıklayarak halledebilirsin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*