Anasayfa / Mobil / LG şebeke sorunu nasıl çözülür
Sponsorlu Bağlantılar

LG şebeke sorunu nasıl çözülür

Lg telefonlarda şebeke sorununu gidermek için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. LG G2, G3, G4, G5 ve G6 gibi tüm telefonlarda aynı ayarları takip edebilirsiniz.

Lg telefonlarda kullanıcılar genellikle şebeke ayarlarını bulmakta sorun yaşamaktadır. Şebeke ayarlarına giriş yapabilmek için Ağlar/ Daha fazla seçeneğini kullanarak mobil şebekeler seçeneğinden şebeke ayarlarınıza ulaşabilirsiniz. Şebeke sorunlarının çözümü genellikle ayarları otomatik olarak yapılandırmaktır. Ağ ayarlarınızı otomatik olarak belirlediğiniz zaman cihazınız ağ ayarlarını otomatik olarak çekerek sorunları giderecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

LG şebeke sorunu nasıl çözülür ?

LG ayarlar seçeneğine giriş yapın.

Ağlar sekmesi altında bulunan “Daha fazla” seçeneğine dokunun.

Sponsorlu Bağlantılar

LG aglar

Lg şebeke ayarlarını düzenlemek için “Mobil şebekeler” seçeneğine giriş yapıyoruz.

LG sebekeler

Mobil şebekeler seçeneğinde ağ ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Şebeke sorununu giderebilmek için;

Şebeke seçimi seçeneğine giriş yaparak şebeke seçimini otomatik olarak yapılandırın. Ağ modunu Tercih edilen ağ modu: Otomatik gms wcdma lte olarak belirleyin.

Şebeke seçimini yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Şebeke sorunu muhtemelen giderilmiş olacaktır.

LG sebeke sorun

İşlemleri yapmanıza rağmen sorun giderilmediyse tekrar ayarlar seçeneğine girerek ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Yaptığınız tüm ayarlardan sonra cihazınızı yeniden başlatmayı unutmayınız. Cihazınızın sim kart slotunun çalışıp çalışmadığını kontrol edebilmek için telefonunuza farklı bir hat takarak da test edebilirsiniz. Tüm sim kartlarda sorun yaşıyorsanız muhtemelen telefonunuzun sim kart yuvasında sorun olabilir. Bu durumda teknik destek almanız gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın