Anasayfa / Mobil / Lg, Samsung, HTC Navigasyon Sorunu Çözümü

Lg, Samsung, HTC Navigasyon Sorunu Çözümü

Android telefonlarda konum ayarlarınızdan kaynaklanan navigasyon sorunlarını nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Genellikle Lg g2 ve g3 modellerinde ve Samsung telefonlarda karşılaşılan navigasyon sorunlarını, aşağıdaki yöntemi uygulayarak çözebilirsiniz.

Reklamlar

Bu tarz sorunlar konumunuzun yanlış tespit edilmesi , navigasyonda adres bilgilerinin okunmaması , adres değerlerinin sürekli yanlış görünmesi, araç kullanımı sırasında navigasyonlar’da ok yönünün olmaması veya yanlış göstermesi gibi birçok sorunlar karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu tarz sorunlar uygulamalarda sürekli yanlış bilgiler ile karşılaşmanıza sebep olmaktadır. Sorunun birkaç nedeni olabilir. Sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemleri adım adım ilerlemelisiniz.

Navigasyon hatalarının başlıca 3 sebebi vardır.

Reklamlar
  • Konum servislerinin kapalı olması
  • Batarya tasarruf moduna geçen cihazlarda konum kapanması.
  • Google konum bildirme özelliğinin kapalı olması.

Genellikle android telefonlarda Google konum servisleri kapalı olduğu için ayarlarınızı ne kadar düzeltsenizde sorun giderilmiyor. Hesap ayarlarınıza girerek ilgili ayarı yapabilirsiniz.

Konum ayarlarına bütün modellerde açılır menüde ulaşılabilir. Konum kilidini sağa kaydırarak açabilirsiniz.

Mod veya batarya tasarrufu ayarlarına girerek, Yüksek doğruluk vb. seçeneklere ayarlarınızı çekmeniz gerekmektedir. Bu sayede bilgileri doğru bir şekilde alabilirsiniz.

konum ayarlari

Google konum bildirme ayarlarını aşağıdaki gibi düzenlemeniz gerekmektedir.

Konum bildirme ve Konum geçmişi seçeneğini açık duruma getirmelisiniz.

Google konum acma

Yukardaki ayarlara telefonunuzda ulaşamıyorsanız telefon marka ve modelinizi yorum olarak iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz. Bu ayarları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa sitemizde arama yaparak alternatif çözüm yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Resimli anlatım LG G3 telefondan yapılmıştır. Yöntem bu modelde test edilerek navigasyon sorunları çözülmüştür.

Reklamlar

13 yorum

  1. Telefonum LG Stylus 2 Herşeyi Geçtim Konumum Gözükmüyor

    • Benimde aynısından olmuyor düzeltebildiniz mi konum ayarlarınıxı?

    • Arkadaş lg g3 g2 g4 güncelleme almiyor artik yani işletim sistemini yani andiroid sistemini LG firmasi guncellemiyor bu yuzdende telefonunuzun bazi sistemleri calismiyor mesela navigasyon.Adresi buluyor ama sizi götürmuyor bu cihazin guncel olmadigindan bunun caresi yok yeni telefon alin.

  2. LG G5 imde ilerlerken ok işareti kayıyor. Çözüm için acil yardım lütfen.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*