Anasayfa / Sosyal Medya / instagram güvenlik kodu kaldırma [çözüm]

instagram güvenlik kodu kaldırma [çözüm]

Bugünkü yazımızda, instagram güvenlik kodu – doğrulama sms’i nasıl iptal edilir ? Konusunu resimli olarak anlatacağız. instagram güvenlik kodu kaldırma işlemini, hesap güvenliğiniz için önermiyoruz. Hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilmesini engelleyen, oldukça güvenli bir doğrulama yöntemidir.

Reklamlar

Herşeye rağmen güvenlik kodunu kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki resimli anlatımı takip edin. İşlem, Android ve iPhone telefonlar için aynıdır. Tüm telefon marka ve modelleri için aynı adımları takip edebilirsiniz.

instagram güvenlik kodu nasıl iptal edilir ?

İnstagram hesabınıza giriş yapın.

Reklamlar

Profilinize giriş yaparak sağ üstte bulunan üç çizgi simgesine dokunarak, ayarlar’a giriş yapın.

İlk olarak Ayarlar ekranında “Güvenlik” seçeneğine dokunun.

“İki faktörlü kimlik doğrulaması” seçeneğine dokunun.

iki faktörlü kimlik doğrulaması menüsünde, Kısa mesaj seçeneğini kapalı duruma getirin. İşlem bu kadar ! Artık hesabınıza giriş yaparken doğrulama kodu almayacaksınız.

Ayrıca ilgili ekranda güvenilir cihazlar listesinde, hesabınıza giriş yaptığınız cihazların listesini görebilirsiniz. Güvenlik kodu almak istemediğiniz cihazları, bu ekrandan ekleyerek güvenlik kodu gerekmeden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Güvenlik kodunu iptal ettirmektense bu seçeneği kullanarak güvenli cihazlarınızı eklemeniz daha güvenli bir yöntem olacaktır.

Kurtarma kodları ekranından, hesabınıza özel kodları alarak, bu kodlar ile de hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Unutmayın! Her kod sadece bir defaya mahsus kullanılabilir. Güvenlik kodu iptal etme işlemi hakkında sorularınızı, yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

6 yorum

  1. Instagram güvenlik kodunu unuttum hesaba giremiyorum

  2. İnstigram güvenlik kodu bilmiyorum hesaba giremiyorum

  3. Güvenlik kodu kaldır

  4. instagram güvenlik kodunu kaldırmam hesabıma zarar verir mi kaldırdım şuan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*