Anasayfa / Office / HxTsr.exe hatası nasıl çözülür ?

HxTsr.exe hatası nasıl çözülür ?

HxTsr.exe servisi, Microsoft Outlook Communications olarak bilinen işlem, Microsoft Office yazılımına (sürüm 2016) veya Microsoft’un Mail ve Takvim programına aittir. Outlook 2013 / 2016 arasındaki bağlantıyı kullanıcının bilgisayarda ve Microsoft sunucularda kurmaktır. HxTsr.exe işlemi yol tabanlı tanıma kurallarını ihlal ettiği için, koruma yazılımı veya güvenlik duvarı, yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım olarak algılayabilir.

Reklamlar

Hata detayı; “HxTsr.exe Uygulama Hatası Uygulamada bilnmeyen bir yazılım uzantısı özel durumu 0x00007ffb194f3fa0 konumunda oluştu”

1. Adım: İlk önce, başlat arama çubuğuna cmd yazın ve çıkan sonuçlardan Komut İstemi’ne sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır’ı tıklayın.

Reklamlar

2. Adım: Açılan “Komut İstemi” penceresinden sfc /scannow komutunu yazıp “Enter”e tıklayın.

sfc /scannow komutu korunan tüm sistem dosyalarını tarar ve bozuk dosyaları %WinDir%\System32\dllcache dizinindeki bir sıkıştırılmış klasörde bulunan önbelleğe alınmış kopyasıyla değiştirir.

%WinDir% yer tutucu, Windows işletim sistemi klasörünü gösterir. Örneğin, C:\Windows.

Not Doğrulama %100 tamamlanana kadar bu Komut İstemi penceresini kapatmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra tarama sonuçları gösterilir.

İşlem tamamlandıktan sonra aşağıdaki iletilerden birini alabilirsiniz:

  • Windows Kaynak Koruması bütünlük ihlali ile karşılaşmadı.
    Bu, eksik veya bozuk sistem dosyası bulunmadığı anlamına gelir.
  • Windows Kaynak Koruması istenen işlemi gerçekleştiremedi.
    Bu sorunu gidermek için, Sistem Dosyası Denetleyicisi taramasını güvenli modda gerçekleştirin ve %WinDir%\WinSxS\Temp dizininde PendingDeletes ve PendingRenames klasörlerinin bulunduğundan emin olun.
  • Windows Kaynak Koruması bozuk dosyalar buldu ve başarıyla onardı. Ayrıntılar %WinDir%\Logs\CBS\CBS.log konumundaki CBS.Log dosyasına eklendi.

İşlem tamamlandıktan sonra hata muhtemelen çözülmüş olacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*