Anasayfa / Teknoloji / Haritada konum geçmişimi nasıl görebilirim

Haritada konum geçmişimi nasıl görebilirim

Google haritalarda, konum geçmişinizi açarak, daha sonra dilediğiniz zaman, hangi gün neredeydiniz ? Yol güzergahınız nasıldı ? Nerelerde mola verdiniz ? Nereleri ziyaret ettiniz ? Gibi birçok bilgiye daha sonra ulaşabilirsiniz. Bu örnekleri daha fazla çoğaltabiliriz.

Reklamlar

Google konum geçmişi özelliğini kullanarak, dilediğiniz bir tarihte kaç km yol yürüdüğünüzü veya arabayla ne kadar yol katettiğinizi görebilirsiniz. İlk bakışta biraz enterasan bir bilgi gibi görünse de, bu seçeneği aktif hale getirmek veya getirmemek tamamen sizin insiyatifinizdedir. Özelliği dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Biz , oldukça faydalı bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Seyahat etmeyi seven kullanıcılar bu özelliği mutlaka bilir veya bilmiyorsa da çok seveceğine eminiz. Konum geçmişi konusunda daha önceki yazılarımızda oldukça detaylı anlatımlar yapmıştık. Bugün, konum geçmişini nasıl göreceğinizi anlatacağız. İşlem oldukça pratik ve basit.

Telefonda konum geçmişi nasıl görülür ?

Özelliğe şimdilik telefonda ulaşırken biraz sorun yaşanabiliyor. Bilgisayardan giriş yaparak daha sağlıklı görüntüleyebilirsiniz.

Reklamlar

Konum geçmişi ekranına giriş yapmak için tıklayın. Haritalar’a giriş yaptıktan sonra Google hesabınızı açıp, sol tarafda bulunan menülerden “Zaman çizelgeniz” seçeneğine tıklayarak da giriş yapabilirsiniz.

Zaman çizelgesi ekranında genel bilgilendirme ekranını göreceksiniz. Burada istatistikleriniz listelenmektedir.

Belirli bir tarih ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız , açılan ekranda tarih bilgisini seçin.

Bu ekranda, hangi saatte nerede olduğunuzu, ne kadar yol yaptığınızı, ne kadar yürüdüğünüzü ve hangi noktalarda mola verdiğinizi dahi görebilirsiniz. Bunun gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ekranın sağ tarafından, Google haritalar üzerinde grafik olarak da bu ekranı görebilirsiniz. Ekranı aşağı kaydırdığınız zaman bu gezi hakkında veya o gün uğradığınız yerler hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Google haritalar‘ın bu ve bunun gibi birçok özelliği için sitemizi inceyebilirsiniz. Sorularınızı yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*