Anasayfa / Multimedya / Google Fotoğraflar silinen resimleri geri getirme

Google Fotoğraflar silinen resimleri geri getirme

Google fotoğraflar‘da silinen resimleri geri yüklemek için, çöp kutusunu ziyaret etmeniz gerekmektedir. Silinen fotoğraflar 60 gün içinde çöp kutusundan geri yüklenebilir. Bu süreyi aşan resimler otomatik olarak silinir ve geri getirilemez.

Reklamlar

Fotoğraflarınıza erişemiyrsanız, bazı fotoğraflar, farklı bir hesapta olduğunuz için kaybolmuş gibi görünebilir. Tüm Google hesaplarınız ile Google Fotoğraflar hesabınıza girerek, kaybettiğiniz resimleri kontrol edebilirsiniz.

Google Fotoğraflar Çöp Kutusu’ndaki öğeler 60 gün sonra kalıcı olarak silinir.

Reklamlar

Aniden fotoğraflarınızı kaybettiyseniz tarihleri farklı olabilir. Tarih ve saat ayarları farklı bir cihazdan fotoğraf eklenirse zaman damgası yanlış olabilir.

  1. Bilgisayarınızda photos.google.com/search/_tra_ adresine gidin. Son fotoğraflarınızı kontrol edin.
  2. Orada değilse doğru tarihleri veya anahtar kelimeleri kullanarak fotoğrafı arayın. En üstte, bulmak istediğiniz şeyi (ör. “köpekler”, “İstanbul”) veya fotoğraflarınızı etiketlediyseniz bulmak istediğiniz kişinin adını yazın.
  3. Aramanız sonuç döndürmezse başka anahtar kelimeleri deneyin veya 3-5 gün sonra tekrar arama yapın. Fotoğrafların aranabilir hale gelmesi zaman alabilir.

Silinen fotoğraflar nasıl geri yüklenir ?

Google Fotoğraflar çöp kutusuna giriş yapın.

Çöp kutusunda geri yüklemek istediğiniz resimi seçerek, sağ üstte bulunan “Geri yükle” seçeneğine tıklayın.

Fotoğraf ve videolarınız Google Fotoğraflar uygulamasında hâlâ yoksa, yedeklemenin etkin olup olmadığını kontrol edin. Bir ekran görüntüsünü veya genelde bakmadığınız bir fotoğrafı arıyorsanız arşivinize taşımış olabilirsiniz. Bilgisayarınızda photos.google.com adresine gidin. Solda, Arşiv’e dokunun.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*