Anasayfa / Donanım / Fujitsu Tarayıcı Nasıl Yüklenir

Fujitsu Tarayıcı Nasıl Yüklenir

fijitsu tarayici

Reklamlar

ADF + Flatbed Tarayıcı Fujitsu – fi6230 tarayıcı yüklemelerini aşağıdaki işlemleri yaparak yapabilirsiniz. Tarayıcının üst kısmındaki “Otomatik Doküman Besleme” ünitesi  (ADF) ile toplu taramalar yapabilir veya  camlı bölüm (Flatbed, düz yatak ünitesi) kullanılarak da tekli belgelerin taraması yapılabilir.

Tarayıcı nasıl bağlanır ?

Reklamlar

Tarayıcı elektrik bağlantısı yapılır. PC arkasındaki ilk Usb porttan bilgisayara bağlanır ve tarayıcının açma tuşuna basılır.Tarama işlemi yaparken scanner üzerinden herhangi bir düğmeye basmaya gerek yoktur.

Scanner kurulumu tamamlandıktan sonra drivers ‘in yüklü olup olmadığı Aygıtlar ve yazıcılarDevices and Printers ‘den kontrol edilmelidir, fi-6130dj- fi-6230dj görünmüyor ise drivers kurulu değildir, mutlaka drivers kurulması gerekmektedir.  fi-6230 bağlantısı sonrası ön kısımda bulunan kilit açılmalıdır.

Driver nasıl yüklenir ?

Driver Support sayfasına giriş yaparak tarayıcınızın modeline göre ilgili driver’ı indirebilirsiniz. Ayrıca tarayıcınızın yanında cd verildiyse bu cd yardımı ile de yüklemeyi yapabilirsiniz.

Gerekli dosyaları indirdikten sonra yükleme  klasörü altından “TWAIN’’ dizininden “Setup.exe” çalıştırılır.

Öncelikle dil seçeneğinden English seçilir. Tarayıcıda türkçe dil desteği malesef yoktur.

Daha sonra Twain Driver , Twain manager ve Support tools alanlar seçilerek Next tuşuna basarak yükleme devam edebilirsiniz.

fijitsu tarayici yukleme

Yükleme yapıldıktan sonra Finish butonuna basarak yüklemeyi tamamlayınız.

fijitsu tarayici yukleme 1

Aygıtlar ve yazıcılar seçeneğine girdikten sonra en üst bölümde tarayıcınızı görebilirsiniz. Tarayıcıya sağ tıklayıp tara (Scan) diyerek veya çift tıklayarak tarama işlemini başlatabilirsiniz. Tarama bittikten sonra dosyanızın nereye kaydedilmesini istiyorsanız bu alanı seçebilirsiniz. Varsayılan olarak taramalar resimler klasörü içinde tarih sıralı olarak oluşacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Zafer karataş

    Fujitsu fi 71 40 tarayıcımız var cd leri ile yükleme yaptık. Toplu Tarama yaptigimiz zaman kaydettiği dosya açılmıyor.belge profili oluştur diyör burdan sonra hangi adımları izlememız lazım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*