Anasayfa / Oyun / Facebook Üzerinde Her Ay 375 Milyon Oyuncu !

Facebook Üzerinde Her Ay 375 Milyon Oyuncu !

facebook_oyun_ve_uygulama_engelleme

Reklamlar

 

San Francisco’da düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Facebook oyunlarıyla ilgili önemli istatistikler ortaya çıktı. Günümüzde facebook oyuncularının sayında önemli ölçüde artışlar olmaya başladı. Facebook üzerinde kaliteli oyunların yayınlanması çok önemli bir faktör tabiki.

Reklamlar

Aylık 1.3 milyar aktif kullanıcı sayısı olan facebook üzerinde 375 Milyon kullanıcı oyun oynuyor. Bu sayı facebook kullanıcılarının önemli bir kısmının facebook’u oyun amaçlı kullandığı iddalarınıda güçlendiriyor.  375 milyon oyuncunun arkadaşlarına gönderdiği oyun davet sayısı ise 735 milyon.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu rakamlarda çok kaliteli ve kullanıcıların ilgilisi çeken oyunların etkisi çok büyük. Bunlardan en önemlisi Candy Crush Saga. Candy Crush Saga’yı Farm Heroes Saga ve Per Rescue Saga takip ediyor. Bu 3 oyunda King şirketine ait. King şirketi, bu 3 oyun ile birlikte Zynga’nın elinden en iyi Facebook oyun geliştiricisi ünvanını almış durumda.

Facebook mobil uygulamalasını indirerek akıllı telefonunuz ile Facebook’a girebilirsiniz. Aynı zamanda Facebook’un en iyi oyunlarınıda aşağıdaki linklere tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Facebook Mobil

Candy Crush Saga

Farm Heroes Saga

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*