Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Şifresi Nasıl Çalınır

Facebook Şifresi Nasıl Çalınır

facebook-çalma

Merhaba Ozengen.com takipçileri. Sizlere Bugün Facebook şifrelerinin nasıl çalındığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Burda vermiş olduğum bilgiler tamamen bilgi amaçlıdır. İnternerte saatlerce konular okumanıza videolar izlemenize gerek yoktur. Yazımızı okumanız sizleri yeterince aydınlatacaktır.

Reklamlar

Facebook şifrelerinin nasıl çalındığı hakkında bilgi verirken doğal olarak kötü maksatla kullanmak isteyen kişiler içinde bir yöntemler sunmuş oluyoruz ama buradaki amaç sadece Facebook hesabınızın güvenliğini en üst seviyeye çıkarmaktır. Facebook şifresi çalmak sanıldığının aksine bir hacker bilgisiyle olan bir iş değildir. Facebook Şifresi çalmak Hesap sahibinin yeterince hesabını güvene almamasından kaynaklanır.

Bir kişinin şifresini çalmak o kişiye bir zeka şavaşı açmak gibidir. Kim daha uyanık ve zeki olursa o kazanır desek yanlış olmaz heralde. Şimdi Bir facebook şifresi nasıl çalınır bakalım;

Reklamlar

Facebook Şifresi Nasıl Çalınır ?

Şifre çalma metotlarını başlıklar halinde ele alacağım, sizlere bunlara dikkat edin dememe gerek yok sanırım. Yazımı okuyan herkes hesabını koruma konusunda kendisine bir pay çıkarabilir.

“Şifremi Unuttum” ile şifre çalma

Şifre çalınmalarında en çok kullanılan teknik budur. Kişiler şifremi unuttum diyerek hesabınızın şifresini sıfırlamak için açıklar aramaya çalışır eğer TELEFON NUMARANIZI veya MAİL ADRESİNİZİ tanımlamadıysanız. Şifremi unuttum yöntemi ile şifre kırmak hiçde zor değildir. Güvenli bir hesabın bilgileri aşağıdaki gibi olmalıdır;

face şifre

Gördüğünüz gibi şifremin kırılması neredeyse imkansız gibi. 2 Adet mail adresim. Telefon numaram ve Tek kullanımlık şifre güvenliğim aktif olduğundan dolayı bu yöntemle hesabınım çalınması gibi süprizlerle karşılaşmayacağım. En azından telefon numaranızı Facebook’a Tanımlayın Tabi bu güvenliği mail adresinize de yapın.

“Fakeform” ile Şifre Çalma

Bir diğer yöntem Fakeformmail. Buradaki mantık sizlere şifrenizi girmeniz için yanıltıcı sayfalar gönderilerek şifrenizi girmenizi sağlamak. Amatör kullanıcılar için daha açık anlatmak gerekirse. Sahte bir şifre girme ekranı ile sizlere gönderilen sayfalara şifrenizi girdiğiniz anda şifreniz başkalarının eline geçmiş oluyor.

İnternet üzerinde çalışan binlerce formmail bulabilirsiniz. Bu yüzden bu teknikde çok kullanılmaktadır.

Facebook “Flash.EXE” Virüsü ile Şifre Çalma

video virüs

Sayfamızda “Yetenek sizsiniz virüsleri” “O ses türkiye virüsleri” vb birçok virüsle ilgili haberler yayınlamıştık. Bu tarz virüsler Flash virüsü kategorisine giriyor ve en tehlikeli yöntem de budur.

Şuan piyasada 300 TL’ye Flash.exe virüsü satılmaktadır. Burada amaç bir kişinin hesabını çalmak değil binlerce kişiyi tuzağa düşürmektir. Çalışma mantığı şu şekilde;

Sizler Dikkat çekici Videolar Gönderilir. Bu videoya tıkladığınız anda Flash player yüklü değil yükleyin gibi bir hata alırsınız. Yüklemeye onay verip tamamladığınız anda bilgisayarınızda bulunan bütün hesaplarınızı kaybedebilirsiniz. Banka hesaplarınızda dahil.

2020 yılı için bu yöntemler hala hesap çalmak için sıkça kullanılmaktadır. Sosyal medya hesap güvenliğiniz için bu önere dikkat etmenizde fayda var.

Şimdilik aklıma gelen yöntemleri paylaştım. Bu yazı Sizlere Şifre çalmak için ilham mı oldu yoksa hesabınızı korumak için faydalı mı oldu bilmiyorum ama amacımız sadece daha güvenli bir internet sağlamak. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

73 yorum

 1. almioo yalancı

 2. ama bende olmuo

 3. telımdekı onay kodunu verdım.yaptım bı salklık .face acılıyo ama baska hesaptan farklı bırının profılınden nasıl gerı alabılırım

 4. ben dier facemin şifresini unuttum onu almaya çalışıyorum msn şifresinide bilmiyorum onu nasıl alacak bana yardım edermisiniz bu benim yan hesabımda

 5. Serkan Tuğba Çataltaş benim merak ettiklerim var facebook üzerinden siz e ulaşa bilir miyim ?

 6. Sezer Beyazdağlı

  doğru

 7. Serkan Tuğba Çataltaş

  Bunlar şifre güvenliği sağlamak için verilen bilgilerdir. Yalan olan ne ?

 8. Ya Hepsi Yalan Ya

 9. bende3 bunu yaptım oldu çaldım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*