Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Arkadaşlık istegi Gönderemiyorum

Facebook Arkadaşlık istegi Gönderemiyorum

Eğer çok fazla arkadaş ekleme talebi gönderirseniz, bu durum Facebook kullanım şartlarına uymadığı için, bir süre arkadaş ekleme imkanınız Faceboo tarafından engellenebilir. Böyle bir durumda arkadaş ekleme talebi göndermeden önce bir süre beklemeniz gerekir. Eğer çok sık arkadaş talebi göndermezseniz hesabınız otomatik olarak düzelecektir. Bir süre Facebook hesabınızı kullanmayın veya eklediğiniz kişilerin sizi kabul etmelerini bekleyin. Normal şartlarda 10 ile 15 gün arasında “Arkadaş Ekleme” opsiyonunuz kendiliğinden düzelecektir. 15 gün süresince hiç bir arkadaş ekleme isteği ve mesaj gönderiminde bulunmayın! Normal şartlarda Facebook’un kriteri budur, ancak her gün 20 defa ekleme talebinde bulunursanız, arkadaş ekleme imkanınız açılmayacağı gibi, hesabınız da kapatılabilir.

Reklamlar

Böyle bir durumda Facebook hesabınızı kapatmadan önce size uyarı mesajı göndermektedir. Bu uyarı mesajı aşağıdaki şekilde olabilir:

“Bu kullanıcıyı kişisel olarak tanıyor musun? Facebook’un kötüye kullanılmasını önlemek amacıyla bu istek gönderilemez. Daha fazla bilgi için lütfen yardım merkezini ziyaret et. Bu mesajı bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan…”

Reklamlar

Eğer bu uyarıyı dikkate almaz ve tanımadığınız kişilere arkadaşlık isteği göndermeye devam ederseniz, hesabınız Facebook tarafından kapatılabilir.

Arkadaş ekleme isteği göndermeden önce bir kez daha düşünüp, özellikle tanımadığınız kişilere istek gönderirken çok dikkatli olmanız gerekir. Facebook’ta arkadaş eklemeniz engellendiyse, bu yakın zamanda hesabınızdan gönderilen arkadaşlık isteklerinin bir çoğunun yanıtlanmamış olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Yani gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerinin kabul edilmemesi, insanların sizin arkadaşlık isteklerinize onay vermemesi Facebook tarafından fark edilir ve şüheli bulunur. Yabancı kişilerden arkadaş olmayı istemiş olmanızın yanı sıra, Facebook kullanıcılarının istenmeyen davranış olarak şikayet ettiği başka davranışlarda bulunmanız da bir sebep olabilir. Bu özelliği tekrar kullanmanıza izin verildiğinde, hesabınıza ilave sınırlamalar koyulmasını önlemek için sadece tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği göndermenizi öneririm.

Facebook hesabınızda arkadaş eklemede problem yaşıyorsanız, öncelikle bazı kullanıcılarının gizlilik ayarlarını “Arkadaş Olarak Ekle” bağlantısını görmenizi engelleyecek şekilde düzenlemiş olabileceklerini unutmayın.

Yani bazı kullanıcılar, “Arkadaş Olarak Eklenmek” istemedikleri için, bu fonksiyonu diğer kullanıcılara kapatabiliyorlar. Böyle bir durumda sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmaktadır. Ayrıca bilinmesi gereken diğer bir nokta ise, belirli bir kullanıcıya bir arkadaşlık isteği gönderdikten sonra bir tane daha gönderemezsiniz. Arkadaşlık isteği engelleme ayarları ile bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook, insanların arkadaşlarıyla, akrabalarıyla, okul ve iş arkadaşlarıyla ve kişisel olarak tanıdıkları diğer kişilerle iletişimde ve paylaşımda bulundukları bir platformdur. Facebook’ta yabancılarla iletişim kurmaya çalıştığınızda, bu durum Facebook’un misyonuna zarar verir ve diğer Facebook üyelerini rahatsız edebilir.

Bu sebeplerden dolayı Facebook Koşullarına aykırı bir davranış oluşabileceği göz önüne alınarak, bu özelliği kullanmanız geçici olarak dondurulmuş olabilir.

Aman dikkat, hata aldığınız kişi ya da kişileri ısrarla eklemeye çalışmanız durumunda Facebook hak ve sorumluluklarını yerine getirmediğiniz sayılır ve hesabınız kapatılabilir

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*