Anasayfa / Oyun / En iyi fps oyuncusu olmanın sırları !

En iyi fps oyuncusu olmanın sırları !

Fps oyuncularının tek bir amacı vardır en iyi olmak 🙂 Bu yazımızda iyi bir oyuncu olmanın 10 kuralını anlatmaya calısacagız. Bu kurallar gerçek oyuncular tarafından yazılmıştır. İşte karşınızda en iyi FPS oyuncusu olma sırları;

Reklamlar


1 )İyi bir fare sahibi olmak , Arkadaşlar oyunda en önemli ekipman faredir, fpsmiz 50 dahi olsa herşey farede biter, sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun kötü bir fareye sahipseniz iyi bir oyuncu olamazsınız. Adrenaline gamer oyunu hızlı olduğu için en uygun (fiyat / performans ) fare x-7 serisidir dpi ayarı yani hassaslık , algılama özelliği 2500 değerine kadar arttırılaibliyor ki normal bir logitech mx-310 dahi 800 dpi’dır. Burda şuna gelelim , her profesyonel oyuncunun aimi iyidir , aim frag kazandırır , az ölmenizi sağlar bunun da temel kaynağı faredir , fare padden güç alır diye düşünürsek mousepadin de önemli çoktur.Padsiz fare tüysüz koyun gibidir:P Gerçekten herkesin bir mouse pad sahibi olması gerekir , x-7 ler için thunder-xray gibi pahalı padler değil her pc dükkanında olan , dükkanların kendi reklamlarını yapmak için kullandığı padleri güvenle kullanabilirsiniz , hem aimi alırken titreme olmaz , hem farenin yere çarparken verdiği rahatsız edici ses olmaz hemde altındaki skaterlar erimez.

2 ) Güzel bir sistem sahibi olmak , Fps oyundaki herşey denebilir, en yetenekli oyuncuya 20 fps bilgisayar verirseniz sunucudaki en kötü oyuncuyu dahi yenmekte zorlanır. İyi bir fps için forumdaki fps yükseltme makalelerini okuyabilirsiniz, 512 ram geforce 440 bir ekran kartında rahatlıkla sabit 100 fps alınabilir, 100 zaten oyunda alacağımız maximum değerdir , insan gözü ise 60 fps den üstünü algılayamaz , sadece oyuna akışkanlık katar 100 fps, 60 fps nin altına düşen arkadaşlar ise yeteneklerini kötü sistemlerde harcıyor demektir , bu yüzden fps ye çok dikkat edelim , oyunda net_graph 3 , cl_showfps 1 yazarak fps değerimizi görebiliriz. Ayrıca dünyanın en iyi bilgisayarları için Alienware.com ‘ u ziyaret edebilirsiniz

Reklamlar

3 ) Oturuş stili , ag hızlı bir oyun olduğu için fareyi hızla çevirmek , hemen arkamıza dönmek veya hızlı bunny yapmak gibi durumlar söz konusudur , bu noktada fare hakimiyeti çok önemlidir , fareye hakim olmak için yumurta tutar gibi kavramak gerekir ve kolumuz masaya paralel elimiz ise masaya dik olmalıdır , yani yüksekte oturup yüksekten tutmalıyız fareyi , farenin oynadığı zemin mutlaka geniş olmalı , rahatlıkla çevirilebilir bir yüzeye sahip olmalı ve klavye ile aynı hizada olmamalı , mümkünse klavyenin 30-35 cm sağında ve 5-10 cm üstünde olmalı , bilgiasyar masası olanların rahatlıkla erişebileceği bir pozisyonda olmalıdır , otururken tamamen rahat olunmalı bilgisayar sandalyesi , rahat bir koltuk kullanılmaya özen gösterilmeli , sert tahta bir sandalye vb. kullanırsak rahatsız olacağımızdan hem beden sağlığı hemde oyun başarısı olumsuz olacaktır.

halo_odst_halo_reach

4 ) Rahat bir ortam , ses dinlemek , rahat oynamak için kesinlikle sessiz bir ortam gerekir  , oyunda mp3 dinlemeniz kişisel tercihinizdir fakat odanızın kapısı kapalı , ekran parlamayacak şekilde aydınlatma yapılmış ve rahatsız olmayacak biçimde oturmuş olmanız gerekir.

5 ) Sensivitiy düşürmek , bütün profesyonel oyuncuların sensivitysi düşüktür , bunun tek nedeni rahat aim alabilmektir , sensitivity düştükçe bunny / movement azalır bunun yanında aim oranı artar , herkesin kendine göre bir alışkanlığı , dengesi vardır , bu düzeyde olabildiğince sensivity düşürerek oyuna adapte olmalısınız , sensivity düşürürken örneğin 7 den 5 e düşürmeye karar verdiyseniz ivmeli bir biçimde yani pat diye düşürmeden 7  6.5 6 5.5  5 gibi düşürebilirsiniz , gerçekten farkedeceksiniz ki daha iyi aim alıyorsunuz ve rahatlıkla vuuryorsunuz. 2500 dpi x-7 fare kullanıyorum , sensivity’im 0.4 , bu sensivity mx-310 800 dpi bir farede 1.2 sensivity’e denktir , normal a4tech fareler ise 600-800 dpi arası değişmektedir , bu çevçevede sensiviniz ayarlamaya dikkat ediniz.

6 ) Oyuna adapte olmak , çevrenizde arkadaşınız , ilgilendiğiniz bir obje , televizyon gibi dikkat dağıtıcı etmenler varken oyundan yüksek performans olmanız olanaksızdır , ciddi maçlarda , iyi skorlar yapmak istediğinizde ortamı sessizleştirmeli , dikkat dağıtıcı etmenleri yok ederek sadece oyuna adapte olmalısınız , 

7 ) Kulaklık kullanmak , çoğumuz hoparlör kullanarak oynarız ki bu en büyük yanlışlıktır , oyunda sesi sağdan soldan duyabilmek en önemli şeydir , ses görmenin %80 idir diyebiliriz ag de , stalkyard haritasını oynayanlar bilir , iyi oyuncular spawn sesinden bire bir yer tahmini yaparlar , spawnkill kolay frag almanın en basit yoludur , 5 ytl likte olsa mutlaka bir kulaklık edinin , sesi sağdan soldan derin olarak duymanın önemini göreceksiniz , kulaklık sizi oyuna  bağlar ve senkornizasyonuda sağlar. Profesyonel oyuncular genellikle Plantronics kulaklık kullanırlar. Ses herşeydir arkadaşlar, kulaklık kullandıktan sonra anlaycaksınız.

fps oyun


8 ) Klavye konfigürasyonu , hepimizin configleri var , kimimiz biryerden bulduk , kimimiz kafamıza göre konfigüre ettik , gel gelelim silah bindlerinin yanlışlığına , Strafe tuşları [ a , d ] karşı karşıya çatışmalarda vurulmamamızı sağlayan en önemli tuşlardır , genellikle sağ sol hareketi xbow a karşı yapılır , xbow ‘u hızlı çekmek , strafe yaparken rahat ateş etmek , kaçabilmek için crossbow u kesinlikle [f] tuşuna almalısınız , bunu 8 yıllık oyuncular dahi denemeli , hızlı kombo için tuş bindlerine gelirsek

f crossbow
c gauss
v shotgun 
4 rpg
3 mp5 

bu ayarları aktif edip alışmanız dahilinde oyununuzun ne kadar hızlandığını , geliştiğini göreceksiniz  zira öyle oyuncular varki crossbow u “b” tuşunda , shotgunu “g” tuşunda veya rpg yi “é” tuşundan alıyor.

Default_fov ayarımız kesinlikle 105 – 115 arası bir değer olmalıdır , 130 değeri ekranı uzattığı gibi oyuncuları görmenizi zorlaştırır , 90 değeri ise bunny / movement almanızı zorlaştırır , 110 u denemenizi tavsiye ediyorum , en iyi değerdir denebilir. 

Gl_spriteblend ayarınız kesinlikle 1 olmalı  zira 0 olursa oyunda çıkan kanlar , crosshairlar kocaman ve siyah renge bürünür , rahat bir oyun ortamı sağlanamadığı gibi smoofluk ortadan kalkar ve bir süre sonra göz yorar.

9 ) Kendinize güvenmek , bazılarımız oynayarak zevk alır , bazılarımız yenerek. Bir konuda iyiler vardır , birde en iyi vardır , amacınız en iyi olmak olmalı , herşey eğlence için tabiki , fakat yerimizde saymanın da bir anlamı yok , kendimizi her geçen gün geliştirmeliyiz  her türlü modda kendimize güvenmeli , başarılı olacağımıza inanmalıyız , inanmak başarmanın yarısıdır arkadaşlar , bir oyunu oynarken onu ciddiye almamak yapılabilecek en büyük hatadır , kendinizi geliştiremezsiniz olduğunuz yerde sayarsınız aylarca , amaç çok önemli.

10 ) Demo izlemek , iyi oyuncuların , ag otoritelerinin ve dünyada kendi başarısını kanıtlamış bireysel oyuncuların demolarını indirip tekrar tekrar izlemeli , tdm mantığını lj korumayı silah , armor toplamayı en hızlı ve profesyonel biçimde öğrenmelisiniz , ayrıca oyun oynarken dinlenmeyi bilmeli , göz sağlığı için 40 dakikada bir 5 dakika gözümüzü uzak bir noktaya odaklamalıyız , ag de dikkat herşeydir , dikkatiniz dağılırsa başarısız olursunuz.

Umarım tecrübenize birşeyler katabilmişimdir. Bu 10 maddeyi uygularsanız şu anki performansınızın belki  2 katını alacaksınızdır. Emin olun tecrübe yanılmaz.

Reklamlar

10 yorum

  1. guzel bilgiler bi suru site gezdim en profosyonel tiyolar bunlar ve ben point blank oynuyorum bana yardimci oldu tskler

  2. Guzel. Yazi olmus eline saglik emege saygi

  3. adam dogru diyor

  4. Once neyi nerden ayarliyicagimizi anlat o fareyi nerden bulcaz bir ax acik konus kisa ozetini anlat

  5. ma nasılo ben yapmasını bılmıyorum 🙂 poıntblankda nasıl uygularım dedıgınızı

  6. Bahsettiğiniz 8. maddeden bişi anlamadım Poınt blankda oyle ayarlanıyomu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*