Anasayfa / İnternet / Yemeksepeti hesap kapatma nasıl yapılır

Yemeksepeti hesap kapatma nasıl yapılır

Bugün, Yemeksepeti hesabı nasıl kapatılır ? Resimli olarak anlatacağız. Yemeksepetine yapılan siber saldırıdan sonra birçok kullanıcıdan hesap silme işlemleri hakkında sorular alıyoruz.

Reklamlar

Yemeksepeti’nin uğradığı siber saldırıyla ilgili Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na gönderdiği kişisel veri ihlali bildiriminde, saldırıdan 21 milyon 504 bin 83 kişinin etkilendiği açıklandı. Yemeksepeti, 27 Mart’ta yaptığı açıklamada, siber korsanlar tarafından saldırıya uğradığını ve müşterilerin bir kısmının bilgilerinin çalındığını açıklamıştı. Açıklamada kullanıcıların ad-soyad, mail adresleri, telefon numaraları, adres bilgilerinin çalındığını ancak kredi kartı bilgileri ve sosyal medya hesabı bilgileri gibi verilerin güvende olduğu duyurdu.

Yemeksepeti hesabınızı kapatmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Reklamlar

Yemeksepeti hesap kapatma

Yemeksepeti hesabınıza giriş yaparak sağ alt köşede bulunan “Yardım Merkezi” seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda “Hesabım“a giriş yapın.

Üyeliğimin pasif hale getirilmesini istiyorum” seçeneğini tıklayın.

Lütfen üyeliğinizi neden pasif hale getirmek istediğinizi aşağıdaki formda belirtin. Unutmayın, yalnızca giriş yaptığınız hesap için işlem yapabiliriz. Hesaba giriş yapılamaz fakat ilerleyen günlerde fikriniz değişirse bize ulaşarak hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Üyeliğinizi pasif hale getirme sebebiniz:

Hesabınızı kapatma nedeninizi girerek işlemi tamamlayın.

Yemeksepeti, hesabı tamamen kapatma seçeneği sunmaz fakat (212) 359 18 00 nolu numaralarını arayarak veya info@yemeksepeti.com adresine e-mail atarak Yemeksepeti hesabınızın tamamen silinmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*