Anasayfa / Yazılım / Microsoft Edge Geçmişi Temizleme
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Edge Geçmişi Temizleme

Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft’un yeni tarayıcısı Microsoft Edge geçmişi nasıl temizlenir ? Resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Explorer ile günümüze ayak uyduramayan Microsoft, yeni tarayıcı ile tekrar piyasada bulunmak istiyor. Kullanıcılar tarafından iyi geri dönüşümler alan tarayıcının ilerleyen zamanlarda kullanımının oldukça artması bekleniyor.

Bütün tarayıcılarda olduğu gibi edge’de girdiğiniz siteleri başkasının görmesini istemiyorsanız geçmişi temizleyebilirsiniz. Geçmişi temizleme işlemi diğer tarayıcılarda olduğu gibi kolaylıkla yapılabilir. Tarayıcıda girdiğiniz tüm geçmişi ya da belirli siteleri silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Edge Geçmişi nasıl temizlenir ?

Ayarlar simgesine tıklıyoruz.

Ayarlardan saat simgesine tıklayarak geçmişin bulunduğu adrese girebilirsiniz. Bu alanda sitelere sağ tıklayıp sil diyerek siteleri silebilirsiniz. Tüm geçmişi temizlemek için “Tüm geçmişi temizle” seçeneğine tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

edge gecmis

Gözatma verilerininde “Göz atma geçmişini” işaretleyip , “Temizle” seçeneğine tıklayarak girdiğiniz siteleri temizleyebilirsiniz.

edge silme

Kısayol tuşu: CTRL – SHİFT – Delete kısayol tuşuna basarak’ta bu seçeneğe giriş yapabilirsiniz.

Gözatma geçmişiniz, formlara girdiğiniz bilgiler, parolalar ve ziyaret ettiğiniz siteler gibi Microsoft Edge’in hatırladığı ve siz web’e göz attıkça kişisel bilgisayarınızda sakladığı bilgilerdir. Gözatma geçmişinizi görüntülemek için

Hub > Geçmiş’i seçin. Silmek için Tüm geçmişi temizle, kişisel bilgisayarınızdan kaldırmak istediğiniz veri veya dosya türlerini ve ardından Temizle seçeneğini belirleyin.

Bakalım Microsoft bu yeni tarayıcı ile Explorer’daki hayal kırıklığını onarabilecek mi ? İlerleyen zamanlarda bunu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın