Anasayfa / Donanım / Mavi Ekran Hatası Kesin Çözümü Windows 7-8-XP

Mavi Ekran Hatası Kesin Çözümü Windows 7-8-XP

Mavi Ekran ve Siyah ekranda kalma Hatası Çözümü

Öncelikle Windows XP CD’inizi takıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılırken “CD’den ön yükleme için bir tuşa basın…” yazısı göründüğünde klavyenizdeki herhangi bir tuşa basın.

Reklamlar

chkdsk1

Windows, ön kurulum için bazı dosyaları yükledikten sonra karşınıza kur ekranı gelecek. Eğer sisteminizde önceden bir Windows XP kurulmuş ise “Kurtarma Konsolu kullanarak Windows XP yüklemesini onarmak için R tuşuna basın.” yazısını göreceksiniz. Bu ekranda sadece “R” tuşuna basmanız yeterli.

Reklamlar

chkdsk2

Microsft Kurtarma Konsolu açıldığında Window XP’inin yüklü olduğu disk bölümünü seçin. Eğer birden fazla Windows yüklü değilse aşağıdaki gibi tek bir seçenek karşınıza gelecektir, bu ekranda “1″ yazıp ardından enter’a basmanız yeterli. Daha önceden Yönetici parolası (Administrator) belirlediyseniz bunu yazın; parolanız yoksa enter’a basarak geçebilirsiniz.

chkdsk3

Karşınıza gelen komut satırına chkdsk / r komutunu yazarak onarımı başlatabilirsiniz. Chkdsk ile / (taksim işareti) arasında bir boşluk olmasına dikkat ediniz.

chkdsk4

Onarım tamamlandıktan sonra komut satırına exit yazdıktan sonra Windows’u yeniden başlatabilirsiniz.

chkdsk5

Mavi ekran ve siyah ekranda kalma sorununu bu işlemi yaparak kesinlikle çözebilirsiniz.

Reklamlar

3 yorum

  1. Arkadaşlar şifreyi unuttum nası yapabilirim

  2. Arkadaşlar SlimsDriver diye program var bunu yazılanları yapıp olmadıysa SlimsDriver diye geçiyor sanırım bunu indirin tüm driverlerinizi güncelleyin ben yaptım oldu arkadaşlar yapamadıysanız face adresim : /teasydog41 yaptıysanız ne mutlu bana …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*