Anasayfa / Mobil / Bilgisayardan telefona video ve resim atma kolay yöntem

Bilgisayardan telefona video ve resim atma kolay yöntem

Bilgisayardan telefona video veya resim atmak için kullanabileceğiniz basit bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Bilgisayardan telefona herhangi bir medya dosyasını atmak için telefonunuzun kablosunu takmak, bilgisayara tanıtmak, gerekli izinleri vermek vb. işlemler oldukça zaman almaktadır. Üstelik videonun boyutu çok yüksekse bu durum daha da zor olabilir.

Reklamlar

Whatsapp kullanarak hem video ve resimlerinizi kolaylıkla telefonunuza atabilir hemde videonuzun sıkıştırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Whatsapp web hesabınıza giriş yapmaktır.

Bilgisayardan telefona video, resim nasıl atılır ?

https://web.whatsapp.com/ adresinden Whatsapp web hesabımıza giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Kendi açtığınız bir gruba, arkadaşınıza veya kendi Whatsapp hesabınızın sohbet ekranını açın. (Bkz. Whatsapp’ta kendime nasıl mesaj atarım)

Dosya paylaşma seçeneğine tıklayarak “Fotoğraf & Videolar” seçeneğine tıklayın.

Telefonunuza göndermek istediğiniz video veya resmi seçerek yükleyin ve gönderin.

Telefondan video veya resminizi indirin

Whatsapp uygulamasına girerek gönderdiğiniz mesajı telefonunuza indirebilirsiniz. Videonuzun hazır olması için yaklaşık 1 dk beklemeniz gerekebilir. Videoyu istediğiniz platformda kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan telefona video atma işlemi, bu yöntem ile oldukça kolaydır. iPhone, Samsung, LG, GM gibi tüm telefon modellerinde bu yöntemi kullanarak bilgisayardan telefona dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. ben de adam gibi yöntem veriyorsunuz sanmıştım. içerik 64 mb’tan büyük veya 2dk’dan uzun olunca atamıyoruz…..

  2. Ama eğer video 64 mb. dan büyükse gönderilmiyor bu da çoğu videonun gönderilememesine yol açıyor yani pek etkili bir yöntem değil.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*