Anasayfa / İnternet / Yahoo Tasarımını Degistirdi

Yahoo Tasarımını Degistirdi

yahoo yeni

Her ne kadar Google, konu arama motoru olduğu zaman akla ilk gelen isimse de halen birçok insan Yahoo’yu kullanmaya devam etmekte. Yahoo arama motoru üzerinden işlerini halletmeye çalışanlarıysa geçtiğimiz gün harika bir sürpriz karşıladı.

Sayfaya girer girmez bir değişiklik kendisini gösteriyor zaten; görünüş ve şekil açısından eskiye göre çok daha farklı bir sayfa tasarımı söz konusu. Önemli nokta ise, arama motorunun içerisindeki değişiklikler. Evet, Yahoo ekibi görünüş olarak yeni ve modern tasarımlara sahip bir site yaratmış ama en büyük değişiklik şüphesiz arama sonuçlarının eskisine nazaran çok daha net ve bir o kadar da opsiyonel olması. Yenilikler arasında ilk dikkat çeken otomatik tamamlamanın ve en yakın aramanın çok hızlı bir şekilde karşımıza çıkması. Bir diğer yenilikse kullanıcıyı eninde sonunda Yahoo ile alakalı sitelere bağlanmaya teşvik eden yön bulma barı olmuş durumda.

Reklamlar

Yahoo’nun iddiasına göre yapılan yenilikler arama dünyası için bir ilk. Ama tasarımdan anlayan ve girdikleri siteye biraz olsun dikkat eden kullanıcılar, tüm bu yeniliklerin ardında “Google-tarzı” olduğunu göreceklerdir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*