Anasayfa / Multimedya / Uzaktaki Arkadaslarınızla Beraber Film İzlemek İster Miydiniz?

Uzaktaki Arkadaslarınızla Beraber Film İzlemek İster Miydiniz?

uzaktan film

Reklamlar

En sevdiğiniz dizinin yeni bölümünü izlerken tweet atmak veya Facebook bildirimleri yapmak için ikinci bir ekran kullanıyorsunuzdur. Aslında bunun en temel sebebi arkadaşlarınızla ilgilendiğiniz dizi hakkında iletişim kurmak istemenizdir.

Şimdi ise sosyal televizyon bu deneyimi size tek bir ekranda sunuyor.

Reklamlar

SimulTV size Facebook ve Twitter entegrasyonunu ve görüntülü konuşmayı tek bir internet browserı penceresinde sunuyor.

Bütün kişiler bir web kamera aracılığı ile konuşmaya katılıyor ve hepsi aynı anda aynı görüntüyü izleyebiliyor, konuşabiliyor.

Ayrıca içerikleri puanlayabiliyor, favorilerinizi seçebiliyor, kanal içeriklerini görebiliyor ve bunları Twitter ve Facebook üzerinden paylaşabiliyorsunuz

SimulTV‘nin kurucusu ve başkanı olan Steve Turner bu fikri gerçek bir yaşam deneyiminde elde ettiğini söylüyor. Evinde bir maç izlerken sürekli olarak uzakta yaşayan kardeşi ve babasını sürekli olarak arıyormuş beraber izliyormuş gibi olabilmek için.

Şu anda SimulTV ücretsiz ve beta aşamasında. Kullanıcılardan gelecek olumlu ve olumsuz yorumlar doğrultusunda ürün geliştirilmeye devam edecek.

Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen ürün yaz sonuna doğru ücretsiz kullanım zamanı sona erdiğinde 5 ile 20 dolar arasında bir ücretle ona sahip olabileceksiniz.

Aynı anda birden fazla ekran kullanmaktansa bunların hepsini tek bir ekrana sığdıran uygulama televizyon izlemeye oldukça farklı bir bakış atabilir. Her ne kadar şu anda beta sürümünde olsa ve desteklediği kanalların sayısında eksiklikler olsa da bunun tam sürüm çıkana kadar düzeltilebileceğini düşünüyoruz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*