Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter’ın CEO’su “RedHack”e Acıklama Yaptı

Twitter’ın CEO’su “RedHack”e Acıklama Yaptı

Twitter’ın CEO’su Türkiye için konuştu! Anlaşma oldu mu?

Gezi parkı eylemlerini gündeme alan CEO çok çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Reklamlar

Dünyanın en çarpıcı güçlerinden biri haline gelen, sosyal medyanın hiç durmadan kalbinin attığı Twitter, yine teknoloji gündemine ilk sıralardan giriş yaptı. Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen gezi parkı olaylarında, aktif olarak Twitter kullanıldığı iddia edilen kişilerin, twitter adreslerinin, merkez tarafından Türkiye ile anlaşarak silindiği haberi, teknoloji dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Önceki aylarda Türkiye’den çeşitli bürokrat Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın ziyarette bulunduğu şirketler arasında yer alan Twitter, Türkiye ile anlaşarak gezi parkı eylemleri sırasında Twitter’ı kullanan kullanıcıların profillerini sildikleri iddiasını yalanladı.

Reklamlar

Olay dün, gecenin ilerleyen saatlerinde Twitter’ın CEO Disk Costolo’nun profilinde gerçekleşti. Yaptığı açıklamalarda ortaya atılan iddiaların hiçbir şekilde geçerlilik taşımadığını dile getirdi. Redhack adlı grupla yapılan konuşmalar, Türkiye ve dünyanın teknoloji gündeminde ilk sırada yer alıyor.

costoloo redhack

Costolo, kendi hesabından Türk kullanıcılara ve RedHack’e yaptığı açıklamada, ‘hükümetle herhangi bir anlaşmanın söz konusu olmadığını’ belirterek, ‘Böyle bir anlaşma yok’ ifadesini kullandı.

costoloo redhack2

İlk olarak bazı Türk kullanıcılara açıklama yapan Costolo, ‘Bu iddia doğru değil. Birbirine karşıt grupların birbirlerinin hesaplarına yönelik kötü amaçlı eylemleri olduğuna dair bildirimler geliyor. Bunlarla ilgileniyoruz” dedi.

costoloo redhack3

Bir diğer tweet’inde ise “Bana inanmanızı isterim çünkü doğruyu söylüyorum” ifadesini kullandı. Costolo, kendisine aynı konu hakkında gelen diğer mesajlara, “Bu sabah söylediklerimi okumalısınız” dedi. Costolo uzun zamandır akıllarda kalan soru işaretlerini işte böyle yok etmiş oldu!

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*