Anasayfa / İnternet / TTnet interneti Kesecek mi ?

TTnet interneti Kesecek mi ?

ttnet

Gezi Parkı Eylemi’ne katılanlar tarafından sosyal medyada paylaşılan TTNET’in sosyal ağlara girişi engellediğine dair resmi cevaba ulaştık. İşte, o açıklama

Son birkaç gündür internet kullanıcılarının bir numaralı gündemi olan vesosyal medyada en çok bahsedilen konular arasında başı çeken GeziParkı Eylemi‘nde, katılımcıların internete ulaşamaması ve internet servis sağlayıcılarının sosyal ağlara erişiminin kısıtlandığı söylemleri, firmaları da harekete geçirdi.

Reklamlar

Türkiye’de en fazla aboneye sahip olan internet servis sağlayıcısı TTNET‘in resmi açıklamasında “TTNET’in sosyal ağlara erişimi engellendiği iddiası, gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

BTK da benzer açıklama yaptı

Reklamlar

TTNET’ten hemen önce açıklama yapan BTK, Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyaya herhangi bir müdahalenin olmadığını duyurdu.

Teknik açıdan sorunu analiz eden kurum yöneticileri, söz konusu sitelere tahmin edilenden daha fazla talep olduğu için bölgesel sorunlar yaşanabileceğini, belirttiler.

Uzmanlar, futbol maçlarında veya konserlerde yaşanan iletişim sorununun bir benzerinin Gezi Parkı Eylemi’nde de meydana geldiğini açıkladı.

Beklenenden çok yüksek internet talebine yanıt veremeyen altyapının güçlendirilmesi veya ilerleyen saatlerde taleplerin azalması durumunda, erişim hızı sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*