Anasayfa / Yazılım / Telefonunuz ile Canlı Yayın Yapabilirsiniz !

Telefonunuz ile Canlı Yayın Yapabilirsiniz !

ustream

Reklamlar

Günlerdir Gezi Parkı’ndan tüm Türkiye’ye yayılan gösteriler karşısında ana akım medyanın takındığı tavır hepimizin malumu. Polisin gösterilere katılan halka uyguladığı şiddet, biber gazı ve tazyikli su ile yaralanan insanlar, çeşitli şekilde zor durumda kalan birçok kişi, sesini şu ana kadar çoğunlukla Twitter üzerinden duyurmaya çalıştı. DHA’nın yanı sıra Halk TV’nin olayları aktarma çabası ise yaşananların tam olarak ortaya çıkması için yetersiz kaldı.

Aslında bilginin yayılması ve yaşananların kanıtı olabilecek görüntüleri akıllı telefonlar aracılığıyla daha büyük kitlelere ulaştırmak mümkün. Popüler yayın platformlarından Ustream.tv‘nin, Android ve iOS uygulamaları sayesinde bulunduğunuz yerden canlı yayınlarla çevrenizde olan biten her şeyi anbean aktarabilirsiniz.

Reklamlar

Uygulamanın hem kurulumu hem de kullanımı oldukça kolay. Bunun için öncelikle sahip olduğunuz cihaza göre Google Play veya Apple App Store‘dan Ustream uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Her iki platform için de ücretsiz olan uygulamayı indirdikten sonra eğer daha önceden hizmete üyeliğiniz bulunmuyorsa Ustream’e kayıt olmanız yeterli.

Uygulamaya giriş yaptığınızda sizi karşılayan sayfadan “kullanıcı adı”, “şifre”, “doğum tarihi” ve “e-posta adresi” gibi bilgileri girerek sisteme kolayca üye olabiliyorsunuz.

ANDROİD VERSİYON İNDİR İOS VERSİYON İNDİR

Oldukça basit bir arayüze ve kullanışlılığa sahip uygulamada canlı yayın için “Go Live” seçeneğine dokunarak anında görüntü aktarmaya başlayabilirsiniz. Yayın sırasında size verilen adres ile bir yurttaş gazetecisi olarak çevrenizdekileri yaşananları merak eden kişilere aktarabilirsiniz.

ustream

LİNKLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*