Anasayfa / İnternet / Rusya’nın Facebook’u Vkontakte

Rusya’nın Facebook’u Vkontakte

Vkontakte

Rusya’nın Facebook’u Vkontakte Kara Listede

Bazı ülkeler nedense hala Facebook’a alışamadı özellikle Orta Asya ülkeleri, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya gibi ülkelerde faaliyet gösteren ve yoğun ilgi gören sosyal medya sitelerinden birisiVkontakte (vk.com) Rusya Federasyonu Kitle İletişim ve Medya Denetleme Kurulu tarafından kara listeye alındı.

Reklamlar

Günlük online sayısı 40 milyona yakın olanVkontakte sitesinin toplam üye sayısı 300 milyon civarında. Rusya parlamentosundan çıkan medya takip kararına göre Roskomnadzor herhangi bir adli karar olmadan zararlı gördüğü site ve yayın kuruluşlarını kapatmakla yetkili.

Özellikle site içerisinde paylaşılan yasa dışı içerikler, bunlara çocuk pornosu, cinsel istismar, korsan paylaşımlar da dahil binlerce zararlı içerik bulunmasından dolayı web sitesine erişimi engelleyen kurul kullanıcıların tepkisiyle karşılaştı. Son günlerde Vkontakte‘de yasal olmayan içeriklerin artması yetkilileri harekete geçiriyor. Yalnızca Rusya içerisinde yayın yapan 190′dan fazla web sitesini zararlı içerik nedeniyle kapatan denetleme kurulu Roskomnadzor denetimlerin her geçen gün artacağı bilgisini de verdi.

Reklamlar

Kullanıcıların tepkisini çeken Roskomnadzor, Vkontakte’ye koyduğu erişim yasağını gün içerisinde yeniden kaldırdı fakat site yine de sürekli denetim altında olacak.

ozengen.com

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. 'Ali Büyükköroğlu

    yarıdan fazlası zaten Türktür onların. sonuçta ruslar türk erkeklerine ölüyor ya hemen hepsi iki rusça kelime bilen orada

  2. ne yapsınlar burdaki verenlerde çok zorluyor ondan böyle 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*