Anasayfa / İnternet / Redhack tarafından hacklendik

Redhack tarafından hacklendik

Redhack’ten Emniyet tarafından hesapları incelenecek olan Twitter kullanıcılarına büyük destek.

AKP, Taksim Gezi Parkı direnişlerinde büyük rol oynayan Twitter’a karşı savaş açtı. Sosyal medyaya sansür gelecek iddiaları tartışılırken, direnişçilerin Twitter üzerinden haberleşmeleri emniyeti de harekete geçirdi.

Reklamlar

Twitter’da kullanılan #occupygezi, #direngeziparkı ve #direngezi hashtaglarıyla geçilenlerin de arasında bulunduğu tweetlerin incelemeye alındığı bildirildi.

Kin ve nefret duygularını körükleyen, şiddet olaylarını yönlendiren ve yanlış mesajlarla halkı galeyana getirdiği iddia edilen sosyal medya kullanıcılarının hesaplarının tespit edildiği öğrenildi. Bu tweetler hakkında soruşturma açılacağı belirtildi.

Reklamlar

Yaptıkları eylemlerle adlarından sıkça bahsettiren Redhack grubu ise, sosyal medya kullanıcılarına yardım edeceklerini açıkladı.

Redhack, bunu “RedHack ★ ‏@TheRedHack hesabından attıkları “AKP twitter’a inceleme baslatacakmis.. Yahu TUM twitleri biz attik, yuzbinlerce insanin bilgisayarina girdik, garibanla ugrasma, buradayiz;) RedHack’i RT eden, RedHack ile alakali yazi yazan, Direnisi orgutleyen tum hesaplar tarafimizca hacklenmistir! ” tweetiyle duyurdu.

Redhack’in duyurusu üzerine yüzlerce sosyal medya kullanıcısı #RedHackTarafındanHacklendik hashtagine yazarak, Gezi Parkı direnişi süresince attıkları tweetlerin Redhack tarafından atıldığını duyurdu. Redhack’in bu adımı sayesinde atılan mesajlarla ilgili hukuki işlem yapılması zorlaşacak.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*