Anasayfa / Oyun / Point Blank Türkiye Tayland’ı Salladı

Point Blank Türkiye Tayland’ı Salladı

point blank

Reklamlar

Point blank Tayland uluslararası turnuvasında Türkiye adına yarışan DarkPassage.Kaspersky Önemli bir başarıya imza attı.

Milli temsilcimiz DarkPassage.Kaspersky. 5 – 6 Ekim tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok Kentindeki Central World’de Uluslararası Bilgisayar Oyunu Turnuvası PBIC(Uluslararası Point Blank Turnuvası) düzenlendi. Üçüncü kez bir Türk takımı resmi olarak uluslararası düzeyde gerçekleşen Point Blank turnuvasında Milli takımlar seviyesinde yerini aldı.

Reklamlar

Turnuvaya 8 ayrı ülke katılım gösterdi (Rusya, Endonezya, Türkiye, Tayland(Ev sahibi olmaları sebebiyle 2 takımla katılım gösterdiler), Brezilya, Tayvan, Venezuella ve Filipinler). Uluslararası Point Blank Şampiyonasına katılan takımlar 50.000 dolar para ödülünün sahibi oldu. Turnuvayı 5.000’den fazla oyun sever yerinden izleme şansı buldu ve 10.000’i aşkın seyirci de canlı yayınla bu heyecana ortak oldu.

Temsilcimiz, ilk grup maçında Tayvan temsilcisi OWM’yi “MidTown” haritasında 10 – 3 mağlup ettikten sonra 2. maçında ise Tayland temsilcilerinden olan Innovate’i “Çöl Fırtınası” haritasında 9 – 7’lik skorla geçmeyi başardı. Gruplardaki son maçında Rusya temsilcisi AoeXe’ye 10 – 6 kaybederek gruplardan 2. çıktı. Yarı finalde Endonezya temsilcisi GuardianForce ile karşılaşan ekibimiz “DownTown” haritasında 9 – 7 ve “StormTube” haritasında 7 – 5 kaybederek final şansını yitirdi. Üçüncülük maçında için ise ikinci Tayland temsilcisi MITH.GlamoRousCrazy’e “Çöl Fırtınası” haritasında 7 – 3 mağlup olan DarkPassage, 2. Harita olan “BlowCity”de güzel bir performans sergilese de rakibine uzatmalarda 9 – 5 yenilerek turnuvaya veda etti ve dördüncülük ödülünün sahibi oldu. Turnuva’yı gruplarda temsilcimizi mağlup eden Rusya milli takımı AoeXe takımı kazandı.

Point Blank ile elektronik sporlarda birçok başarıya imza atan Nfinity Games’in yeni oyunu Heroes of Newerth de çok yakında Türkçe olarak servis edilmeye başlayacak. Heroes of Newerth (HoN), ülkedeki tüm profesyonel oyunculara hitap edecek ve gerçekleştireceği yurt içi ve yurt dışı turnuvalarla kendinden bahsettirecek.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*