Anasayfa / Oyun / Oyun Sektöründe Çalışmak ister misiniz ?

Oyun Sektöründe Çalışmak ister misiniz ?

Valve’den Oyun Sektöründe Çalışmak İsteyenlere Özel Proje

Ünlü oyun yapım şirketi Valve, oyun endüstrisine ilgi duyan ve bu alanda çalışmak yapmak isteyenlere yönelik yeni bir proje geliştirdi.

Half-LifeTeam Forrest ve Portal gibi oyunların yapımcısı Valve şirketi, oyun endüstrisine ilk adımı atmak isteyen lise öğrencilerine yönelik yeni bir projeyi duyurdu. Pipeline adı verilen proje, oyun alanına ilgi duyan ancak bu alana ne şekilde yönleneceğini bilemeyen gençlere rehber olacak.

Reklamlar

Pipeline.valvesoftware.com adresinden ulaşılan site üzerinden, oyun endüstrisine ilgi duyan öğrencilere hem oyunların üretim süreçleri hakkında bilgiler sağlanacak hem de bu alanda profesyonelleşebilmenin yollları hakkında ipuçları verilecek. Hali hazırda Valve‘de stajını sürdüren lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilen proje ile gençlere daha kolay hitap edilebilecek.

Pipeline projesinin amacının, dünya çapında oyun endüstrisine ilgi duyan ve burada yer almak isteyen öğrencilerin dünyası ile bağlantı kurmak olduğunu belirtiyor. Valve‘yi böyle bir projeye iten önemli unsurlardan biri ise gençlerden bu yönde gelen yoğun sorular olduğu açıklandı.

Reklamlar

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*